Toyota PROACE CITY Mobility dla osób niepełnosprawnych
Toyota wprowadza do oferty rodziny PROACE nową, specjalistyczną zabudowę dla modelu PROACE CITY Verso wykonaną przez firmę Carpol
30.12.2020

Toyota PROACE CITY Mobility dla osób niepełnosprawnych

Mobilność to jeden z podstawowych problemów życiowych osób niepełnosprawnych. Z myślą o nich Toyota wprowadza do oferty rodziny PROACE nową zabudowę dla modelu PROACE CITY Verso. System PROACE CITY Mobility umożliwia łatwy i bezpieczny transport osób na wózkach inwalidzkich.


Zabudowa Mobility jest przystosowana do modelu PROACE CITY w osobowej odmianie Verso. Podłoga tylnej części samochodu została obniżona, co pozwoliło uzyskać przedział o wysokości 142 cm, w którym można wygodnie przewozić pasażera siedzącego na wózku inwalidzkim. Ułatwia to także wprowadzenie osoby na wózku do wnętrza samochodu po aluminiowej ramie, której rozłożenie na pełną długość oraz złożenie na pół odbywa się przy pomocy elektrycznych siłowników. Rampa jest przymocowana za pomocą zawiasów, dzięki czemu jej rozłożenie jest bardzo łatwe. Rozwiązanie to wymagało przeprojektowania tylnego zderzaka, którego środkowa część jest przymocowana do unoszonych tylnych drzwi.

Toyota
Podłoga tylnej części samochodu została obniżona, co pozwoliło uzyskać przedział o wysokości 142 cm, w którym można wygodnie przewozić pasażera siedzącego na wózku inwalidzkim


PROACE CITY Mobility ma fabrycznie montowane siedzenia w pierwszym i drugim rzędzie. Przedział dla pasażera zajmuje miejsce trzeciego rzędu siedzeń oraz bagażnika. Toyota wyposażyła go w dodatkowe oświetlenie LED. Bezpieczeństwo jazdy jest zapewnione za pomocą czteropunktowych pasów mocujących wózek inwalidzki oraz trzypunktowych pasów dla siedzącego w nim pasażera.

Toyota
Solidne mocowanie zapewnia bezpieczny transport pasażera na wózku inwalidzkim


Zabudowa Mobility jest dostępna dla PROACE CITY Verso w odmianie Long o długości 4,7 m, w wersji wyposażenia Business lub Family. Ponieważ posiada homologację, może zostać zamontowana przed rejestracją pojazdu. Zarówno samochód, jak i zabudowa, zostały objęte gwarancją na 3 lata lub milion km. Cena zabudowy Mobility dla kompaktowego vana Toyoty wynosi 38 900 zł netto. (MS)