Przekroczone dopuszczalne parametry
Dostawczak na wagach WITD Olsztyn
01.08.2022

Przekroczone dopuszczalne parametry

Dwa za ciężkie dostawczaki zatrzymali do kontroli inspektorzy warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W jednym przypadku dostawczak był za ciężki o ponad 3 t, w drugim o ponad 2 t. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Na ekspresowej „siódemce”, inspektorzy z iławskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie skontrolowali w okolicy Sopli pojazd o dmc do 3,5 t.

(Foto: WITD Olsztyn)


Dostawczakiem przewożono silniki elektryczne. W związku z podejrzeniem przeładowania, pojazd został skierowany na inspekcyjne wagi. Dostawczak ważył 6,7 t. Mimo dopuszczalnej ładowności 735 kg, jego masa całkowita była przekroczona aż o 3,2 t.

Trzy dni wcześniej, także w okolicy Sopli na S7, inspektorzy z elbląskiego oddziału warmińsko-mazurskiej ITD zatrzymali pojazd o dmc do 3,5 t, którym były przewożone elementy rusztowania. W trakcie ważenia, okazało się, że dostawczak waży 5,9 t. W tym przypadku dopuszczalna masa całkowita była przekroczona o 2,4 t.

GITD
(Foto: WITD Olsztyn)


Kontrole, oprócz nałożenia mandatów karnych, zakończyły się wydaniem zakazu dalszej jazdy do czasu rozładowania nadmiaru towarów. (ww)