Nowy Opel Vivaro e ogłoszony Międzynarodowym Vanem Roku 2021 (IVOTY)
Maksymalny zasięg Vivaro e z akumulatorem litowo-jonowym 75 kWh wynosi 330 km
17.12.2020

Nowy Opel Vivaro e ogłoszony Międzynarodowym Vanem Roku 2021 (IVOTY)

W pełni elektryczny van niemieckiego producenta został wybrany przez jury złożone z 24 dziennikarzy i wydawców niezależnych czasopism poświęconych lekkim pojazdom użytkowym.

W pełni elektryczny Vivaro e, dostępny w trzech długościach i wielu wariantach nadwozia, umożliwia użytkującym go firmom korzystanie z dobrodziejstw bezemisyjnej mobilności — nie tylko na tzw. „ostatniej mili”. Nabywcy Opla Vivaro e mają do wyboru dwie pojemności akumulatora litowo-jonowego: 75 kWh dla potrzebujących zasięgu do 330 km lub 50 kWh dla użytkowników, którym wystarczy zasięg do 230 km, gdyż korzystają z pojazdu mniej intensywnie. W obu przypadkach zasięg zmierzono według cyklu WLTP.

- Jesteśmy bardzo dumni z tytułu Międzynarodowego Vana Roku 2021 dla nowego Vivaro e” - powiedział Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel - chciałbym bardzo podziękować ekspertom z jury IVOTY za najwspanialszą nagrodę, o jakiej mogą marzyć producenci lekkich pojazdów użytkowych. Vivaro e wyznacza nowe standardy w swoim segmencie rynku i jest liderem elektryfikacji w ofercie lekkich samochodów użytkowych marki Opel. W przyszłym roku dołączą do niego odmiany „ e” modeli Combo i Movano, co oznacza pełną elektryfikację oferty jeszcze przed końcem 2021 roku! Firma Opel błyskawicznie elektryfikuje swoje portfolio, które liczy już sześć modeli dostępnych z zasilaniem akumulatorowym lub napędem hybrydowym. Do 2024 roku zelektryfikujemy wszystkie modele naszych samochodów osobowych i dostawczych.

Vivaro e oparty na platformie EMP2 Groupe PSA oferuje wyjątkowo bogate wyposażenie w zakresie systemów wspomagających kierowcę - co docenili jurorzy plebiscytu IVOTY. Obejmuje ono między innymi wyświetlacz projekcyjny (head-up), asystenta pasa ruchu, rozszerzony system rozpoznawania znaków drogowych, system wykrywający zmęczenie kierowcy, system ostrzegający przed najechaniem na pojazd poprzedzający oraz system automatycznego hamowania awaryjnego.
Opel wygrywał już konkursy o tytuł Międzynarodowego Vana Roku modelami Astra Van w 1999 roku, pierwszą generacją Vivaro w 2002 roku oraz Combo w 2019 roku. (JB)