Nowy Fiat Scudo nadjeżdża
Dostawczy Scudo jest dostępny w trzech wersjach Furgon, Furgon Brygadowy, Platforma
30.12.2021

Nowy Fiat Scudo nadjeżdża

W drugiej połowie stycznia w Polsce będzie można składać zamówienia na nowego Fiata Scudo. Jest to drugi, po E-Ducato, samochód dostawczy Fiat Professional dostępny także w wersji elektrycznej.

Nowe Scudo to nowoczesny i technologicznie zaawansowany samochód, oparty teraz na platformie mid-van Stellantis. Auto można kupić również w wersji spalinowej, z silnikiem Diesla ostatniej generacji.

Wersja elektryczna

Wersja elektryczna tego samochodu ma zasięg do 330 km w cyklu WLTP. Charakteryzuje się również łatwością dostosowania do potrzeb klienta, który ma do dyspozycji dwa rozmiary akumulatorów - 50 i 75 kWh, z mocą ładowania AC (prąd zmienny) do 11 kW i do 100 kW w DC (prąd stały), aby naładować akumulator, teraz jeszcze bardziej pojemny, do 80% w zaledwie 45 minut.

Fiat Scudo

Ładowność nie zmienia się niezależnie od układu napędowego i należy do najlepszych w segmencie, oferując do 6,6 m3 pojemności ładunkowej, ładowność użytkową do ponad 1 t i uciąg do 1 t.

Dla profesjonalistów

Grupą docelową są osoby korzystające ze swojego samochodu w celach zawodowych, spędzające za kierownicą 8 lub więcej godzin dziennie. Jednym z najważniejszych celów nowego Scudo jest zapewnienie bezstresowej pracy i komfortu dzięki rozwiązaniom, takim jak pozycja za kierownicą zbliżona do pozycji w samochodzie osobowym, najwyższy poziom izolacji akustycznej służący do zminimalizowania wstrząsów i wibracji.

Fiat Scudo

Pełny zestaw funkcji ADAS

Nowy Fiat Scudo dysponuje bogatym zestawem funkcji bezpieczeństwa i systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), w sumie 14, takich jak np. automatyczne rozpoznawanie znaków drogowych czy automatyczny system hamowania awaryjnego, aktywowany w momencie wystąpienia wysokiego ryzyka kolizji.

Fiat Scudo

Wszechstronny dostawczak

Nowy Fiat Scudo został zaprojektowany jako wszechstronny samochód dostawczy. Jest on również gotowy do przewozu pasażerów z maksymalnie 9 miejscami siedzącymi. W zależności od potrzeb, siedzenia można złożyć w celu zwiększenia przestrzeni ładunkowej, a składany drugi rząd siedzeń w wersji Scudo Brygadowe Składane pozwala na przewiezienie 3 dodatkowych osób w stosunku do wersji Furgon.

Fiat Scudo

Same wymiary to kolejna mocna strona tego modelu: wysokość zaledwie 1,90 m, umożliwiająca łatwy wjazd do podziemnych magazynów oraz długość 5 m (do 5,3 m w wersji Maxi) sprawiają, że nowy Fiat Scudo to samochód, który może „przewieźć wszystko i wszędzie". Z myślą o szczególnych potrzebach w mieście dostępna jest również wyjątkowa w segmencie najkrótsza wersja „Compact", mająca wszystkie zalety Scudo na długości zaledwie 4,6 metra. Pojemność ładunkowa wynosi 4,6, 5,3 lub 6,1 m 3. w zależności od rozstawu osi oraz ładowność do 1,4 t .

Model charakteryzuje również szczególny rodzaj modułowości kabiny dzięki wyjątkowemu systemowi Moduwork, który przekształca siedzenie pasażera w miejsce pracy i powiększa przestrzeń ładunkową, umożliwiając przewożenie przedmiotów o długości do 4 metrów (wersja Maxi) i zwiększając objętość o 0,5 m3, do łącznej pojemności 6,6 m3.

Fiat Scudo

Konfiguracja i silniki

Samochód jest dostępny w trzech wersjach Furgon, Furgon Brygadowy, Platforma, dwóch poziomach wyposażenia (Easy, i Lounge) oraz z czterema silnikami wysokoprężnymi, które stanowią uzupełnienie elektrycznego układu napędowego. Cała gama jest dostępna w wersji elektrycznej, począwszy od wersji Furgon, poprzez Furgon Brygadowy aż po Kombi (ta ostatnia wersja z maksymalnie 9 miejscami siedzącymi). Oprócz wersji elektrycznej, wyposażonej w silnik o mocy 100 kW (136 KM), dostępne są również cztery silniki Diesela: wersje o pojemności 1,5 litra i mocy 102 lub 120 KM z 6-biegową skrzynią manualną; wersja o pojemności 2,0 litra o mocy 145 KM z 8-biegową skrzynią manualną lub automatyczną oraz wersja o mocy 177 KM, również zestawiona z wydajną 8-biegową skrzynią automatyczną. (oprac. ms)