Nowe możliwości Toyoty PROACE
PROACE z nową zabudową otrzymuje wyposażenie Life z pakietem Tech w standardzie
13.05.2021

Nowe możliwości Toyoty PROACE

Gama modelowa Toyoty PROACE została rozszerzona o nowy model PROACE Platforma z zabudową skrzyniową. Skrzynia ładunkowa wykonana z aluminium oferuje wiele dodatkowych opcji, które pozwalają dopasować auto do profilu działalności firmy. PROACE z platformą jest objęty pełną homologacją i 3-letnią gwarancją.

Nowy PROACE Platforma to uniwersalny samochód transportowy o długości 5,2 m, z trzyosobową kabiną i 2,5-metrową skrzynią ładunkową. Samochód może przewieźć do 1 325 kg towaru i mieści się w kategorii pojazdów do 3,5 tony. Platformę można doposażyć w niską plandekę, wysoką plandekę opartą na stelażu oraz nadstawkę na tylną burtę. Nowy model oferowany jest z pełną homologacją na pojazd oraz zabudowę, co umożliwia jednoetapowy proces rejestracji.

Praktyczna skrzynia ładunkowa

Skrzynia ładunkowa Toyoty PROACE została wykonana w 95% z aluminium, jest zatem lekka, trwała i odporna na duże obciążenia. Jej wnętrze ma długość 2550 mm i szerokość 1900 mm. Podłogę tworzy wodoodporna płyta o grubości 15 mm, na wierzchu pokryta warstwą antypoślizgową, a od spodu folią. Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć platformę przed wilgocią
i brudem, krawędzie podłogi zostały pokryte silikonem.

Toyota ProAce
Samochód może przewieźć do 1 325 kg towaru i mieści się w kategorii pojazdów do 3,5 tony


Aluminiowe burty o wysokości 350 mm są zakończone na obu końcach zamkami kasetowymi.
W wersjach z nadstawką tylnej burty lub konstrukcją plandekową burty służą jako baza do mocowania dodatkowych elementów. Zamki zostały wyposażone w zabezpieczenie uniemożliwiające samoczynne otwarcie się skrzyni. Wejście na platformę ułatwia ruchomy stopień na tylnej burcie, rozkładany bez żadnych narzędzi, a kabinę zabezpiecza aluminiowa osłona.
W kabinie mieszczą się trzy osoby.

Toyota ProAce
Aluminiowe burty o wysokości 350 mm są zakończone na obu końcach zamkami kasetowymi

Dwa oszczędne silniki

PROACE z platformą ma ładowność 1 325 kg, a jego całkowita dopuszczalna masa wynosi 3 100 kg. Auto mierzy 5 210 mm długości, a rozstaw osi to 3 275 mm. Próg załadunku wynosi 930 mm.
Samochód jest dostępny z dwoma silnikami D-4D o pojemności 2,0 l, sparowanymi z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Podstawowy silnik ma moc 122 KM i maksymalny moment obrotowy 340 Nm, a jego średnie zużycie paliwa wynosi od 7,0 l/100 km paliwa. Mocniejszy,
150-konny wariant rozwijający 370 Nm momentu obrotowego zużywa od 6,8 l/100 km.

PROACE z nową zabudową otrzymuje wyposażenie Life z pakietem Tech w standardzie,
a jego ceny zaczynają się od 119 200 zł netto. Auto jest dostępne także w leasingu 101%.