Nowe Ducato 2021: ewolucja technologiczna w świecie samochodów rekreacyjnych
60. edycja Caravan Salon, najważniejszych targów pojazdów rekreacyjnych w Europie
06.09.2021

Nowe Ducato 2021: ewolucja technologiczna w świecie samochodów rekreacyjnych

Podczas Caravan Salon w Düsseldorfie, największych targów pojazdów rekreacyjnych w Europie, Fiata Professional zaprezentował rekreacyjną wersje Ducato pod hasłem: „Z przeszłości ku przyszłości: Ducato, zawsze liderem”. Model był najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym w Europie w 2020 roku a przez 13 lat z rzędu zdobywcą tytułu „Najlepsza baza pod kamper”.


Stoisko Fiata Professional na niemieckich targach promowało najnowszy model Ducato w wersji rekreacyjnej.

Fiat Professional

Styl i komfort

Wśród głównych innowacji dotyczących odświeżonego nadwozia wyróżnia się pokaźny, nowy emblemat Fiata w stylu vintage. Nowy grill i nowe osłony podwozia potęgują wrażenie solidności, a reflektory LED są o 30% jaśniejsze od halogenowych. Ponadto, we wnętrzu samochodu, dzięki zastosowaniu praktycznych rozwiązań, została dokonana prawdziwa „rewolucja”, mająca na celu poprawę jakości i komfortu jazdy. Należą do nich nowa kierownica o zmniejszonym rozmiarze z elementami sterującymi w zasięgu ręki oraz panele drzwiowe wzbogacono o dodatkowe schowki.

Ulepszona została automatyczna klimatyzacja, a wprowadzenie bezkluczykowego otwierania i uruchamiania samochodu gwarantuje oszczędność czasu i łatwość obsługi. Hamulec postojowy jest teraz sterowany elektrycznie, dzięki czemu kabina jest bardziej przestronna.

 

Fiat Professional

Łączność

Zastosowano nowe, w pełni cyfrowe oprzyrządowanie we wnętrzu samochodu. Dzięki systemowi „Full Digital Cockpit” kierowca otrzymuje praktyczne informacje dotyczące podróży. Do tego należy dodać nowe interfejsy Uconnect z ekranem o przekątnej do 10”, najwyższej klasy system nawigacji z mapami TomTom 3D oraz bezprzewodowe interfejsy Apple Car Play i Android Auto.

 

Fiat Professional

Osiągi

Również pod względem osiągów oferta nowego Ducato została całkowicie odświeżona, oferując gamę jednostek napędowych, stworzonych zgodnie z normą Euro 6D-Final z 450 Nm najmocniejszego silnika. Nowe silniki wysokoprężne Multijet trzeciej generacji oferują lepszą wydajność, dzięki zmniejszonej masie (z korzyścią dla ładowności) oraz niższemu zużyciu paliwa i emisji CO2. Gama silników występuje w czterech poziomach mocy (120, 140, 160, 180 KM) z nową, ulepszoną, 6-biegową skrzynią manualną, dostępną we wszystkich czterech poziomach, oraz 9-biegową skrzynią automatyczną „9Speed", dostępną w poziomach mocy 140, 160 i 180 KM, wybieraną przez prawie połowę właścicieli kamperów. W celu jeszcze lepszego poprawienia właściwości jezdnych pojazdu, tradycyjne wspomaganie kierownicy zostało zastąpione samoregulującym się elektrycznie wspomaganym układem kierowniczym ułatwiającym parkowanie.

 

Fiat Professional

Bezpieczeństwo i systemy wspomagania kierowcy

Przez całkowicie odnowioną architekturę układów elektrycznych, nowe Ducato wprowadza na pokład nową, bogatą gamę systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, których celem jest poprawa komfortu jazdy na drodze i uczynienie samochód bezpiecznym miejscem wypoczynku.

Nowe Ducato oferuje pełną gamę zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) zarówno podczas jazdy, jak i parkowania. Od kontroli prędkości po hamowanie przed niespodziewanymi przeszkodami, od rozpoznawania znaków drogowych poprzez monitorowanie czujności kierowcy, aż po adaptacyjny tempomat z funkcją „Stop and Go”, utrzymywanie pasa ruchu i system wspomagający jazdę w korkach, który utrzymuje aktywną kontrolę nad torem jazdy pojazdu, biorąc pod uwagę warunki ruchu drogowego. Oprócz tych innowacyjnych funkcji, w samochodzie znajduje się półka na bezprzewodowe ładowanie telefonu oraz cyfrowe lusterko wewnętrzne, które cyfrowo wyświetla i poprawia widok z tyłu, zastępując lusterko wsteczne. (ww)