Nissan prezentuje dostawczego Townstara
Nowy Nissan Townstar będzie dostępny z dwoma układami napędowymi, zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej
27.09.2021

Nissan prezentuje dostawczego Townstara

Najbardziej kompleksowy z technologicznego punktu widzenia lekki samochód dostawczy w ofercie Nissana – nowy kompaktowy Townstar – zawiera ponad 20 technologii.


Prezentujemy to auto w dniu jego międzynarodowej premiery.

Dwa układy napędowe

Nowy Townstar będzie dostępny z dwoma układami napędowymi, zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej. Odmiana benzynowa posiadać będzie silniki o pojemności 1,3 litra. Jednostka ta generuje 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego. Z kolei w pełni elektryczny Townstar zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 44 kWh oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak inteligentne zarządzanie energią oraz wydajny system chłodzenia akumulatora. Nowy samochód użytkowy zastąpi w gamie Nissana model e-NV200, oferując moment obrotowy na poziomie 245 Nm i 285 km zasięgu w cyklu mieszanym według WLTP.

Nissan Townstar

Najnowsze technologie

Dzięki licznym rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa i zaawansowanym funkcjom wspomagającym kierowcę, takim jak system zabezpieczenia przed podmuchami wiatru bocznego (Side Wind Assist) i kołysaniem przyczepy (Trailer Sway Assist). Ponadto nowy Townstar zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy także dzięki inteligentnemu systemowi hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów oraz manewrowania na skrzyżowaniach, a także systemowi automatycznego parkowania i inteligentnemu tempomatowi.
Nissan po raz pierwszy wprowadził system kamer 360º (Around View Monitor – AVM) w segmencie kompaktowych samochodów użytkowych. Wykorzystując zestaw odpowiednio rozmieszczonych kamer system wyświetla pełen obraz dookoła samochodu, zapewniając kierowcy komfort bezstresowego parkowania w przestrzeni miejskiej.

Nissan Townstar

Klienci decydujący się na elektryczną odmianę modelu Townstar będą mogli również korzystać z innowacyjnego, zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy ProPILOT. Pomagając kierowcy podczas jazdy po autostradzie, funkcja ta umożliwia automatyczne zwalnianie do pełnego zatrzymania i przyspieszanie poprzez podążanie za pojazdem poprzedzającym, a także utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu, nawet na łagodnych łukach.

Wygodne funkcje obsługi połączeń (eCall, Apple CarPlay/Android Auto) oraz bezprzewodowego ładowania telefonu będą dostępne we wszystkich wersjach od momentu ich wprowadzenia na rynek. Z kolei rozbudowane usługi łączności zostaną udostępnione wraz z debiutem wersji w pełni elektrycznej.

Wymienione usługi w elektrycznym Nissanie Townstar wyświetlane będą na 8-calowym ekranie dotykowym, połączonym z 10-calowym cyfrowym panelem zegarów znajdującym się na wprost kierowcy.

Nowoczesna stylistyka nadwozia i wnętrza

Samochód ten, jako pierwszy model marki w Europie, zostanie oznakowany nowym logo Nissana. W wersji dostawczej został opracowany tak, aby zaspokoić potrzeby klientów, m.in. małych i średnich przedsiębiorców.

Nissan Townstar

Wersja pasażerska nowego Nissana Townstar będzie wygodna w rodzinnych podróżach dzięki m.in. możliwościom przechowywania bagażu i rzeczy podręcznych o łącznej pojemności nawet 775 litrów. Od eleganckiego wykończenia foteli i drzwi po nowoczesną konsolę oraz elementy dekoracyjne deski rozdzielczej, kabina nowego modelu Townstar zapewni kierowcy komfort porównywalny z wnętrzem samochodu osobowego.

Elastyczne rozwiązanie dla biznesu

Liczne możliwości konfiguracji sprawiają, że nowy Townstar to dobry partner dla biznesu. Dzięki przestrzeni ładunkowej o pojemności do 3,9 m3 z uchylną przegrodą, nowy kompaktowy samochód dostawczy zapewnia możliwość przewozu dwóch europalet i ładowność na poziomie 800 kg. Aby dostosować się do wymagań różnego rodzaju firm, wysokowydajne układy napędowe umożliwiają holowanie ładunku o masie do 1500 kg.

Nissan Townstar

Dostęp do przestrzeni ładunkowej ułatwiają duże boczne drzwi przesuwne, które czynią rozładunek samochodu niezwykle prostym. Z tyłu klient będzie miał możliwość wyboru pomiędzy otwieranymi pod kątem 180 stopni drzwiami 60/40 lub klasyczną klapą. We wnętrzu znajdą się natomiast rozwiązania do przechowywania i przewozu towarów, a także specjalna przestrzeń na pokładowe narzędzia biurowe. (oprac. ms)