BP Advertisement
Wielton - łatwy start
IVECO eDaily – elektryczny Daily, tak samo wszechstronny i wytrzymały
eDaily, ważnym gracz na rynku lekkich, bezemisyjnych samochodów dostawczych
06.10.2023

IVECO eDaily – elektryczny Daily, tak samo wszechstronny i wytrzymały

IVECO eDaily to ten sam Daily, tylko elektryczny. Wszystkie zalety wersji spalinowej przeniesione zostały na ten model zasilany energią elektryczną, stąd IVECO eDaily oferuje największe w swojej klasie możliwości ładowności wraz ze znaną w Polsce wytrzymałością i zasięgiem do nawet 400 km w cyklu miejskim.IVECO eDaily, zaprojektowany jako elektryczny odpowiednik kultowego Daily, jest uniwersalnym pojazdem dostawczym przeznaczonym do wymagającej eksploatacji, który sprawdzi się także jako baza do zabudowy (transport spożywczy, dystrybucja kurierska, budownictwo czy zabudowy specjalistyczne). Samochód jest oferowany jako furgon, podwozie z kabiną standardową i załogową oraz minibus, w wielu odmianach różniących się wysokością, rozstawem osi, z szerokim wachlarzem tonaży, z pojedynczymi kołami 3,5 t, 3,8 t, 4,25 t oraz bliźniaczymi 4,25 t, 5,2 t, 6 t, 7,2 t DMC.

IVECO
eDaily dostępny jest w wielu wariantach zabudowy (Foto: Iveco)

Uniwersalny i funkcjonalny

Model zaprojektowano tak, by nie ustępował funkcjonalnością wersji spalinowej. To jedyny elektryczny lekki pojazd dostawczy, który dzięki solidnej konstrukcji zapożyczonej z samochodów ciężarowych może holować przyczepę o masie do 3,5 tony. W zależności od rozstawu osi pojemność przestrzeni ładunkowej może wynosić niemal 20 m3. Zgodnie z tradycją Daily, silnik elektryczny przenosi moc na tylną oś. Jeśli wymagana jest wysoka wydajność (np. podczas ruszania na wzniesieniu czy przy pełnym obciążeniu), naturalny wybór to napęd na tylne koła.

3 warianty akumulatorów

Decydując się na bezemisyjnego eDaily można wybrać wariant z jednym, dwoma lub trzema modułami baterii, w zależności od potrzeb i warunków eksploatacji, o pojemności od 37 do 111 kWh. Standardowa odmiana z jednym zestawem akumulatorów rozwija 100 kW mocy maksymalnej, ale wersje o większej liczbie baterii osiągają nawet 140 kW (188 KM) mocy i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przy czym liczba modułów akumulatorów nie wpływa na objętość ładunku. Akumulatory montowane są wewnątrz solidnej ramy.

Zasięg do 400 km w cyklu miejskim

Szybkie ładowanie z mocą 80 kW umożliwia uzupełnienie zapasu energii na pokonanie 100 km w około 30 minut, a maksymalny zasięg przy pełnych akumulatorach wynosi nawet do 400 kilometrów w cyklu miejskim. Elektryczna wersja Daily wyróżnia się najmniejszym w klasie promieniem skrętu, a system One Pedal Drive z funkcją odzyskiwania energii ułatwia jazdę miejską, pozwalając na prowadzenie pojazdu z wykorzystaniem jednego pedału – przyśpieszenia.Serwis i ładowanie

Od strony serwisowej importer zadbał o specjalnie pakiety przeznaczone dla modeli eDaily. Na przykład, akumulatory są objęte kompleksową 8-letnią gwarancją na 160 000 km w przypadku pojazdów z jednym akumulatorem lub 250 000 km dla konfiguracji z dwoma lub trzema akumulatorami.

Przedsiębiorcy zdecydowani na bezemisyjnego dostawczaka IVECO eDaily nie muszą obawiać się o infrastrukturę ładowania. O rozpoznanie energetycznych potrzeb klienta oraz dobór odpowiedniej infrastruktury zadba Partner Energetyczny IVECO Poland – Avitron, wyłączny przedstawiciel ENEL X WAY na polskim rynku.

Ponadto, importer oferuje usługi telematyczne IVECO ON dedykowane dla pojazdów elektrycznych. Asystent głosowy IVECO DRIVER PAL, który można aktywować bezpośrednio z aplikacji IVECO ON Easy Daily, oferuje informacje istotne dla pojazdów elektrycznych, w tym kontrolę stanu pojazdu i poziom naładowania baterii, ocenę stylu jazdy pod kątem zużycia energii, czy też zdalne programowanie ładowania i wstępnego przygotowania kabiny. Sterowanie klimatyzacją i nawigacja do najbliższej stacji ładowania dostępne w aplikacji, mogą być również aktywowane za pomocą polecenia głosowego.

Przemyślana konstrukcja eDaily, modułowy zestaw akumulatorów oraz szeroka paleta typów zabudów zapowiadają, że eDaily będzie ważnym graczem na rynku lekkich, bezemisyjnych samochodów dostawczych.

NowoczesnaFlota