Spokojnego nowego Iveco
Iveco Daily bardziej nowoczesne
01.02.2024

Iveco Daily bardziej nowoczesne

Pojazdy Iveco Daily od lat mają istotny udział w sukcesach biznesowych użytkowników. Unowocześniona nowa wersja te sukcesy ma kontynuować.Iveco oferuje też nowe tylne zawieszenie piórowe o progresywnej sztywności, dostępne w wyposażeniu opcjonalnym. Dostępne są również wersje elektryczne i zasilane CNG.

Nowy Iveco Daily

Zwiększenie komfortu

Daily wprowadza szereg funkcji zaprojektowanych tak, aby ułatwić życie kierowcy. Nowa deska rozdzielcza z dużą liczbą otwartych schowków ułatwia organizację i trzymanie w zasięgu ręki wszystkiego, co niezbędne. Dzięki specjalnym miejscom na urządzenia mobilne, nowym gniazdom USB typu A, oraz C i nowej, bezprzewodowej ładowarce nie trzeba już się martwić poziomem naładowania telefonu.

Nowy Iveco Daily


Na szczególną uwagę zasługuje nowy 10,25-calowy, konfigurowalny, w pełni cyfrowy zestaw wskaźników i zegarów, dostępny w wyposażeniu standardowym całej gamy. Dostępne są trzy układy ekranu przełączane przyciskiem na manetce przy kierownicy, dzięki czemu kierowca może wybrać preferowaną konfigurację.

Nowy Iveco Daily

Nowy system multimedialny

Nowy system multimedialny Infotainment z 10-calowym, kolorowym wyświetlaczem jest zintegrowany z centralną częścią deski rozdzielczej i oferuje nowe funkcje. Funkcja bezprzewodowego mirroringu smartfona daje możliwość korzystania z aplikacji w telefonie na ekranie w pojeździe, a zdalne sterowanie funkcjami w kabinie: włączaniem i wyłączaniem światła, operowanie oknami, zarządzanie klimatyzacją, które zostało zintegrowane z łatwą w konfiguracji usługą IVECO Driver Pal. W nowym systemie Infotainment kierowca ma od tej pory również możliwość korzystania z zaawansowanych usług nawigacyjnych Tom Tom Live i planowania najlepszych tras w oparciu o warunki drogowe w czasie rzeczywistym.

Nowy Iveco Daily

Ulepszone funkcje cyfrowe

Standardowa łączność Daily zapewnia szereg nowych funkcji i usług zaprojektowanych z myślą o zwiększeniu efektywności kierowcy. Floty mogą odtąd pracować jeszcze wydajniej dzięki zdalnemu sterowaniu pojazdem z poziomu aplikacji Easy Daily lub portalu Iveco ON. Menedżer floty może zdalnie sprawdzić stan funkcji pojazdu (np. ustawienia Hi-Matic czy trybu Eco) oraz zablokować je w celu maksymalizacji oszczędności paliwa w pojeździe. Funkcja ta umożliwia też zdalne sterowanie ustawieniami systemów wsparcia kierowcy (ADAS) pojazdu.

Nowy Iveco Daily


Funkcja ustawienia profilu umożliwia kierowcom współdzielącym pojazdy floty zapisywanie preferowanej konfiguracji ustawień systemów wspierających bezpieczeństwo ADAS, zestawu wskaźników oraz systemu Infotainment z poziomu aplikacji Easy Daily. Dzięki temu rozwiązaniu można automatycznie przenosić swoje ustawienia do innego sparowanego pojazdu Iveco.

Nowy Iveco e-Daily

Gwarantowane bezpieczeństwo

Nowe funkcje ADAS i jazdy autonomicznej poziomu 2 zapewniają bezstresową jazdę i zwiększają bezpieczeństwo w pojeździe i wokół niego. Zmęczenie podczas długich dni za kierownicą ulega redukcji dzięki nowemu asystentowi jazdy w korkach Traffic Jam Assist, który automatycznie podąża za przepływem ruchu drogowego. Zaawansowany system utrzymywania pasa ruchu (ALC) kieruje pojazdem i utrzymuje go na środku pasa ruchu, a tempomat adaptacyjny z funkcją zatrzymywania i ruszania (ACC+Stop&Go) dotrzymuje tempa i momentów zatrzymań pojazdowi jadącemu z przodu. Dzięki inteligentnemu asystentowi prędkości (ISA) oraz ostrzeżeniom systemu rozpoznawania znaków drogowych (TSR) kierowca może zaakceptować i ustawić ograniczenie prędkości, bezpiecznie i bezstresowo prowadząc pojazd.

NowoczesnaFlota
Nowe Iveco Daily (Foto: mat. prasowe/ Władysław Wilkiel)


Bezpieczeństwo kierowcy poprawia zaawansowany system hamowania awaryjnego (AEBS) , a także nowa funkcja asystenta skrętu Turn Assist automatycznie aktywująca hamulec na zakręcie. Manewry w warunkach miejskich stają się bezpieczniejsze i bezstresowe dzięki systemowi informowania o obecności obiektów w martwym polu (BSW), który ostrzega o zbliżaniu się rowerzysty od strony krawężnika, oraz systemowi hamowania po wykryciu ruchu poprzecznego za pojazdem (Rear Cross Traffic Braking), który wspiera kierowcę w manewrze cofania. Kiedy kierowca lub pasażer przygotowuje się do opuszczenia pojazdu, system przy otwieraniu drzwi (Door Opening Warning) ostrzega o zbliżającym się pojeździe lub rowerzyście. (ms)