Spokojnego nowego Iveco
Interstar – elektryczna wersja dużego vana Nissana
Nowy Interstar to propozycja dla poszukujących zwiększonego zasięgu akumulatora, jak i oszczędnego napędu z silnikiem wysokoprężnym
12.02.2024

Interstar – elektryczna wersja dużego vana Nissana

Nissan wprowadza na rynek elektryczną wersję modelu Interstar, dużego vana zaprojektowanego jako najnowocześniejszy lekki samochód użytkowy japońskiej marki. W ofercie pozostaje również wersja z silnikiem Diesla.

 


Nowy model nie tylko urósł i jest jeszcze bardziej uniwersalny w porównaniu do poprzednika, ale także będzie pierwszym dużym vanem Nissana wyposażonym w 100% elektryczny zespół napędowy.

Nowy Interstar-e

Efektywność, wydajność, wygoda

W nowym Nissanie Interstar postawiono na efektywność, maksymalną wydajność oraz wygodę klienta, a samochód może być indywidualnie dopasowany do zróżnicowanych potrzeb firm z uwzględnieniem ich wielkości i specyfiki branży. Wzornictwo przodu, nawiązuje do pikapa z wyrazistym przednim grillem.

 

 

Nowy Interstar-e


Auto wchodzi na rynek z szeroką gamą fabrycznych opcji zabudowy takich jak wywrotka, skrzynia z opuszczanymi burtami czy nadwozie kontenerowe. Wielkogabarytowy ładunek, daleki zasięg, miejsce dla dodatkowych pasażerów czy ciężka przyczepa – nowa generacja modelu Interstar w odpowiedniej wersji zaspokoi każdą z tych potrzeb.

Bardziej zrównoważona jazda

Nowy Interstar-e pozwala na bardziej zrównoważoną jazdę bez uszczerbku dla osiągów. Zapas energii w akumulatorze o pojemności 87 kWh umożliwia przejechanie nawet 460 kilometrów. W razie potrzeby szybkie ładowanie prądem stałym przez 30 minut wydłuży zasięg o maksymalnie 252 kilometrów lub o około 200 kilometrów w przypadku wersji z akumulatorem o pojemności 40 kWh, przeznaczonej do obsługi krótszych tras. Podczas zjazdu do bazy ładowanie prądem przemiennym od 10 do 100% pojemności akumulatora trwa niespełna 4 godziny.

Nowy Interstar-e


Interstar-e, wersja zaprojektowana przede wszystkim do jazdy po mieście, spełnia wymagania wszelkich miejskich restrykcji dotyczących emisji zanieczyszczeń i jakości powietrza.

Nowa generacja Nissana Interstar ma o 40 mm szersze boczne drzwi i o 100 mm dłuższą strefę ładunkową. Samochód trudno będzie przeciążyć. Nowy duży van Nissana ma konkurencyjną ładowność: do 1,6 tony w przypadku wersji elektrycznej oraz prawie 2 tony w wersji spalinowej. Ponadto 4-tonowego Nissana Interstar-e o ładowności 1,6 tony można będzie prowadzić w całej Europie na podstawie standardowego prawa jazdy kategorii B. W praktyce oznacza to możliwość przewożenia nawet cięższych ładunków niż w przypadku popularnych 3,5tonowych vanów z silnikami Diesla.

Nowy Interstar-e


Zarówno wysokoprężna, jak i elektryczna wersja Nissana Interstar nowej generacji może holować przyczepę o masie do 2500 kg, co umożliwia przewożenie większej ilości sprzętu i towaru.

Komfortowa kabina, poprawa bezpieczeństwa

Interstar nowej generacji zyskał także nowy wystrój wnętrza kabiny, którą zaprojektowano z myślą o komforcie kierowcy i pasażerów. Samochód jest też wyposażony w podgrzewaną przednią szybę.

Nowy Interstar-e


Nowy model ma znacznie poprawioną zwrotność. Średnica zawracania zmniejszyła się o 1,5 metra w porównaniu ze starszymi wersjami, co ułatwia manewrowanie na ciasnych miejskich ulicach.
Wszystkie wersje modelu wyposażono w liczne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, takie jak system hamowania awaryjnego ograniczający ryzyko najechania na tył pojazdu poprzedzającego, wykrywanie senności kierowcy czy system monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Bezpieczeństwo przewozu towarów poprawia też system stabilizacji toru jazdy przyczepy. Nowoczesny układ hamulcowy zaprojektowany jako zintegrowany moduł („1box”) zapewnia optymalną siłę hamowania w każdej sytuacji, niezależnie od stopnia obciążenia pojazdu.

Nowy Interstar-e


Interstar będzie dostępny ze standardową 5-cio letnią gwarancją producenta oraz z 8-letnią gwarancją na pojemność baterii dla w pełni elektrycznego modelu Interstar-e z ograniczeniem do 160 000 kilometrów.

Nowy Interstar-e (Foto: mat. prasowe/ Nissan)


Informacje o warunkach i terminie rozpoczęcia sprzedaży Nissana Interstar w Polsce zostaną podane w późniejszym terminie. (ms)