Ford wprowadzi na rynek elektrycznego E-Transita Custom
Konstrukcja modelu E-Transit Custom zapewnia zasięg do 380 kilometrów
10.05.2022

Ford wprowadzi na rynek elektrycznego E-Transita Custom

Ford zapowiedział wprowadzenie w przyszłym roku na europejski rynek w pełni elektrycznego następcy najlepiej sprzedającego się samochodu dostawczego w Europie – nowego E-Transita Custom.


Nowy model został zaprojektowany od podstaw. Będzie on kluczowym elementem ambitnego projektu, którego celem jest osiągnięcie zerowej emisji spalin wszystkich modeli, sprzedawanych przez Forda w Europie oraz neutralności węglowej w całej Europie do 2035 roku.

Ford

Zasięg do 380 km

E-Transit Custom to pojazd roboczy o wyrazistej i plastycznej stylistyce. W pełni elektryczna architektura modelu E-Transit Custom zapewnia zasięg do 380 kilometrów, szybkie ładowanie prądem stałym i możliwość holowania przyczepy. Posiada też nową, dynamiczną stylistykę. Ponadto nowy samochód dostawczy Forda pozwoli zwiększyć produktywność firm, wykorzystując zaawansowaną łączność, a tym samym umożliwiając stałą komunikację i kontrolę.

Wśród funkcji opracowanych na podstawie szczegółowych analiz opinii uzyskanych od użytkowników pojazdów dostawczych, znajduje się system ProPower Onboard, który umożliwia zasilanie energią elektryczną narzędzi, oświetlenia i innych urządzeń, wszędzie, gdzie znajduje się samochód.

Ford

W przygotowaniu kolejne modele

W tym roku Ford ogłosił, że do roku 2024 do vana E-Transit o ładowności 2 ton dołączą cztery nowe, w pełni elektryczne pojazdy, które wejdą w skład kultowej rodziny Transita, w tym furgony Transit Custom i Transit Courier oraz samochody osobowe Tourneo Custom i Tourneo Courier.

W pełni elektryczny model E-Transit Custom wejdzie do produkcji w drugiej połowie 2023 roku i będzie stanowił część najszerszej gamy modelowej Transita Customa, jaką kiedykolwiek oferowano europejskim klientom.

Ford

Wszystkie warianty Transita Custom będą produkowane przez Ford Otosan – spółkę joint venture Forda w Turcji. Dalsze szczegóły zostaną ogłoszone we wrześniu. (ms)