Spokojnego nowego Iveco
Ford Transit Custom - klasyka gatunku w jeszcze lepszej wersji
Nowy Transit Custom oferuje wiele pionierskich w tym segmencie funkcji i rozwiązań

Ford Transit Custom - klasyka gatunku w jeszcze lepszej wersji

Ford wprowadził właśnie na polski rynek nową wersję modelu Transit Custom. To popularne auto dostawcze, stanowiące niemal klasykę gatunku, jest najchętniej kupowanym vanem w Europie. Słynie z wytrzymałości, niezawodności, funkcjonalności oraz komfortu typowego dla aut osobowych.Teraz na rynek trafia w jeszcze lepszej wersji, z większą liczbą zaawansowanych rozwiązań i technologii, a także z nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi.

Ford Transit Custom (foto. mat. prasowe)
 

Funkcjonalny i wygodny

Ten jednotonowy klasyczny samochód dostawczy Forda zaprojektowany został tak, by sprostać wymaganiom nowoczesnego stylu pracy i życia. Opracowano nową platformę, projektowaną pod kątem zwiększenia ładowności, ułatwienia dostępu do wnętrza, poprawy komfortu kierowcy i łatwości obsługi, a także zapewnienia dobrych osiągów i właściwości jezdnych.

Aktualna wersja tego modelu prezentuje się w nowej odsłonie oferując wiele nowych rozwiązań poprawiających i tak już dużą funkcjonalność. Dzięki zwiększonemu rozstawowi osi czy niższej podłodze kabiny łatwiej się do niego wsiada i wygodniej parkuje. Do tego wysokość pojazdu wynosząca mniej niż 2 metry umożliwia wjazd do większości parkingów podziemnych.

Ford Transit Custom (foto: mat. prasowe)

Nowy Transit Custom ma wiele pionierskich w tym segmencie funkcji i rozwiązań, które pomagają zwiększać efektywność i dyspozycyjność w ciągu dnia pracy, w tym innowacyjną odchylaną kierownicę, oszczędzający czas system Delivery Assist, system integracji Ford Pro Upfit, upraszczający konwersje od strony cyfrowej, nowy system nowy system bezpieczeństwa Exit Warning.bezpieczeństwa Exit Warning.

Ford Transit Custom(foto: mat. prasowe)

Kabiny furgonetek są często wykorzystywane jako biura i stołówki, również w nowym Transicie Custom. Sprzyja temu zastosowana w tej wersji modelu nowa, odchylana kierownica, która stanowi element pakietu Mobile Office. Koło kierownicy obraca się do poziomu i może stać się ergonomiczną podstawą dla tabletów i laptopów, a także płaskim stolikiem, który zapewni wygodę podczas pisania i przerw na lunch. Opcja dostępna będzie od 2024 roku.

Najnowsza generacja silników

Klienci mogą wybrać Transita Customa z najnowszą generacją silników wysokoprężnych Ford EcoBlue o mocach 110 KM, 136 KM, 150 KM lub 170 KM, ekonomicznych i ekologicznych. Standardem jest sześciobiegowa manualna skrzynia biegów. Opcjonalnie można wybrać nową, zaawansowaną, zwiększającą wydajność ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów, dzięki której dopuszczalna masa przyczepy sięga 2800 kg. Przekładnia występuje w ofercie z silnikami o mocy 136 KM i 170 KM oraz napędem na cztery koła.

Ford Transit Custom (foto. mat. prasowe)

Bogato w standardzie

Standardowe wyposażenie jest bogate. W podstawowej wersji trend w standardzie jest m.in. automatyczna klimatyzacja, podgrzewana szyba, reflektory LED, najnowszy system Ford sterujący funkcjami samochodu i multimediami SYNC4.0, Android Auto i apple Car Play, kamera parkowania tyłem, czujniki parkowania przód i tył, pre-collison assist, kontrola pasa ruchu, oświetlenie LED przestrzeni bagażowej, bezkluczykowy system otwierania Ford Keyfree (wersja limited), 6 trybów jazdy.

Ford Transit Custom  (foto. mat. prasowe)

Wszechstronna gama

W zależności od wymagań związanych z rodzajem przewożonego ładunku, klienci mają do wyboru nadwozia o długości L1 lub L2 i wersje o dopuszczalnej masie całkowitej 2,8, 3,0 lub 3,2 tony: Van, Van brygadowy, Kombi (dostępny również w wyższej wersji wyposażenia Limited) i MultiCab. Bogaty jest również wybór dostępnych wersji wyposażenia.

Ford Transit Custom (foto. mat. prasowe)

Oferta inauguracyjna

Ford proponuje interesującą ofertę inauguracyjną. Rata od 1 395 zł netto/mies. dla firm (20% wpłaty własnej, okres leasingu 4 lata). W cenie: pakiet: 4 lata ochrony Ford Protect, gwarancja i serwis.

Z ostatniej chwili: nowy Ford Transit Custom został wyróżniony nagrodą International Van of the Year (IVOTY)

Materiał powstał przy współpracy z Ford Polska.