Spokojnego nowego Iveco
Nowy Mercedes eSprinter: wszechstronny i wydajny
Przedprodukcyjny furgonu z akumulatorem o pojemności 113 kWh pokonał trasę 475 km ze Stuttgartu do Monachium i z powrotem na jednym ładowaniu
29.01.2024

Nowy Mercedes eSprinter: wszechstronny i wydajny

Mercedes-Benz eSprinter - flagowy model z segmentu dużych samochodów dostawczych w wersji z napędem elektrycznym trafił do sprzedaży. Wartość dodaną dostawczaka ze Stuttgartu stanowią dwa rodzaje długości nadwozia, trzy rozmiary akumulatorów i duża ładowność. Wersję Furgon można zamawiać w połączeniu z baterią o pojemności użytkowej 56 kWh lub 113 kWh. Wkrótce pojawi się wersja o mocy 81 kWh. W późniejszym terminie nowy eSprinter będzie po raz pierwszy dostępny także w wersji podwozie.


Dzięki elektrycznej wersji flagowego pojazdu dostawczego Mercedes-Benz stanie się atrakcyjną bazą dla wielu nowych sektorów, a także producentów zabudów i wyposażenia. Nowy eSprinter oferuje jednocześnie inteligentną łączność cyfrową, po raz pierwszy z systemem multimedialnym MBUX, ulepszonymi systemami bezpieczeństwa i wspomagania, a także bogatszym wyposażeniem standardowym. Będzie także dostępny z opcjonalnym hakiem holowniczym. Jednocześnie w sieci dilerskiej można zamawiać Sprintera wyposażonego w wiele nowych funkcji także z napędem konwencjonalnym.

Nowy Mercedes-Benz Sprinter


We wszystkich swoich wariantach nowy Mercedes-Benz Sprinter w wersji spalinowej zapewnia komfort na drodze i poza nią – od podwozia z kabiną, po Furgon i Tourer, z napędem na tylne, przednie lub na wszystkie koła oraz dopuszczalną masą całkowitą pojazdu do 5,5 t. Dzięki tylu opcjom ten duży samochód dostawczy jest przystosowany do użytku w wielu różnych segmentach i spełnia liczne wymagania branżowe.

Nowy Mercedes-Benz eSprinter - kabina (foto; mat. prasowe)


Sprawdzony 2,0-litrowy silnik wysokoprężny (OM654) jest dostępny w maksymalnie czterech poziomach mocy 84 kW, 110 kW, 125 kW i 140 kW – w zależności od wybranego modelu i wariantu napędu. Warianty napędu łączone są z automatyczną skrzynią biegów 9G-TRONIC lub 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Ceny nowego Sprintera Furgon startują od 155 994 zł netto, natomiast ceny podwozia do zabudowy od 132 647 zł netto. Ceny nowego eSprintera Furgon z akumulatorem 56 kWh zaczynają się od 276 100 zł netto. (ww)