Elektryczna i wodorowa przyszłość dostawczych Renault
Innowacyjne rozwiązania w dostawczych Renault
25.03.2021

Elektryczna i wodorowa przyszłość dostawczych Renault

Koncern Renault jest z pewnościa liderem w Europie, permanentnie od lat „elektryfikując” swoje modele. W związku z prezentacją kolejnych dostawczych samochodów tej marki dowiedzieliśmy się, że francuska firma prowadzi zaawansowane prace nad pojazdami napędzanymi ogniwami paliwowymi na wodór. Jeszcze w tym roku pojawić ma się model Mastera właśnie na ogniwa paliwowe.


Francuska marka zaproponowała dwie uzupełniające się furgonetki, nowe Kangoo Van i nowy Express Van. W segmencie furgonów marka oferuje modele nowego Trafic Combi i nowy SpaceClass. Wersja dostawcza zostanie wprowadzona pod koniec 2021 roku.

- Nowe modele Kangoo Van, nowy Express Van i nowy Trafic. Innowacyjny system „Open Sesame by Renault” wprowadzony w nowym Kangoo Vanie to pierwsze takie rozwiązanie na świecie w samochodach dostawczych. Jesteśmy liderem na rynku samochodów elektrycznych w Europie i przygotowujemy się na przyszłe wyzwania, wprowadzając ofertę nowych produktów i rozwiązań uwzględniających napęd elektryczny i wodorowy - powiedział Mark Sutcliffe, dyrektor Aliansu ds. samochodów dostawczych.

Renault
W 2019 roku marka odnowiła Mastera, a teraz przedstawia nowe: Kangoo Van, Express Van, Trafic Combi i SpaceClass

Nowe Kangoo Van to innowacyjna furgonetka o atletycznej i dynamicznej stylistyce. Wyposażona w przydatne i inteligentne rozwiązania jak „Open Sesame by Renault” oraz zapewniająca wyższy komfort i zaawansowane technologie pokładowe zrewolucjonizuje ten segment.

Natomiast nowy Express Van to praktyczna i wydajna furgonetka o dynamicznej stylistyce nadwozia, świadczącej o solidności konstrukcji, w pełni zgodna z kanonami stylistycznymi marki. Ma bezkonkurencyjne wymiary, jak na przykład najszerszy otwór drzwi bocznych w tej kategorii, a także liczne schowki.

Renault
W segmencie furgonów Renault wprowadza także nowego Trafica w wersji do przewozu osób. Elegancki design, wyższy poziom bezpieczeństwa i osiągów nowego modelu wpisuje się w DNA tego samochodu. Wersja dostawcza będzie dostępna pod koniec 2021 roku

Wraz z nową gamą pojazdów zaproponowano rozszerzoną ofertę usług i spersonalizowanych rozwiązań Renault Pro+, która ma spełnić oczekiwania klientów biznesowych związane z nowymi sposobami użytkowania samochodów. Renault Pro+ proponuje cyfrowe rozwiązania i systemy łączności „pod klucz” poprzez sieć wyspecjalizowanych centrów, a także adaptacje samochodów wykonywane w sieci 25 wykonawców zabudów w Polsce. Marka wspiera klientów w przechodzeniu na zeroemisyjne technologie i oferuje kompleksową gamę produktów i usług.

 

Renault
Pod koniec 2021 roku bestsellerowy model Kangoo Z.E. zostanie zastąpiony przez nowe Kangoo Van E-TECH Electric z akumulatorem 44 kWh i zasięgiem 265 km. Renault proponuje również, poprzez swoją spółkę zależną Elexent, rozwiązania w zakresie ładowania samochodów elektrycznych przeznaczone dla klientów flotowych
Renault
Obok szeregu nowych rozwiązańuwagę zwraca w nowym Kangoo brak słupka B w wersji furgon, co zdecydowanie powiększa przestrzeń bagażową.

Od 2011 roku francuska marka jest pionierem na rynku elektrycznych samochodów dostawczych, a od 2014 roku również na rynku samochodów z napędem wodorowym. Jeszcze w tym roku Renault przedstawi nowego Mastera z ogniwami paliwowymi.

Wraz z firmą Plug Power marka chce do 2030 roku zdobyć 30% udziału w europejskim rynku lekkich samochodów dostawczych z napędem wodorowym dzięki oferowanym rozwiązaniom ładowania samochodów dostawczych i hybryd plug-in, przeznaczonym dla klientów flotowych. (oprac. ms)