BP Advertisement
Wielton - łatwy start
Volvo FL i FE o zerowej emisji
Wszystkie warianty układów napędowych Volvo FL i FE, w tym elektryczne, gazowe i wysokoprężne, zostały wyposażone w szereg nowych funkcji, dzięki czemu są jeszcze lepiej dopasowane dla nowoczesnych firm miejskich
14.11.2023

Volvo FL i FE o zerowej emisji

Dzięki zasięgowi do 450 km na napędzie elektrycznym, o 50 procent krótszemu czasowi ładowania i nowym funkcjom bezpieczeństwa aktywnego, nowe elektryczne ciężarówki Volvo FL i FE są przeznaczone do użytku w środowisku miejskim, umożliwiając bezpieczny transport i logistykę o zerowej emisji.

 

W miarę jak miasta wprowadzają czyste strefy miejskie, a firmy zwiększają swoje ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju, ciężarówki o zerowej emisji, które mogą zaspokoić wszystkie potrzeby transportu miejskiego i logistyki, są bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej. Aby sprostać tym wymaganiom, Volvo Trucks przedstawia nowe, elektryczne samochody ciężarowe średniej ładowności – Volvo FL i FE.

Volvo FL i FE idealnie nadają się do większości zastosowań w ruchliwych miastach, takich jak dystrybucja, wywóz śmieci i budownictwo miejskie. Wersje elektryczne są dostępne na rynku od 2019 r. i są sprzedawane na wielu rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Australii.

Moc ładowania prądem naprzemiennym elektrycznych pojazdów ciężarowych średniej ładowności z -napędem akumulatorowym została prawie dwukrotnie zwiększona do 43 kW, skracając czas potrzebny do ładowania akumulatora o około 50 procent. W ofercie znajdują się także niedawno zmodernizowane zestawy akumulatorów, zapewniające do 450 km całkowitego zasięgu na jednymładowaniu.

Foto: Volvo Trucks


Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie w samochodach ciężarowych Volvo FL i FE, które zazwyczaj dzielą ograniczoną przestrzeń z samochodami, rowerzystami i pieszymi w ruchliwym mieście. Szereg nowych funkcji zwiększy bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych użytkowników dróg, a te ulepszenia bezpieczeństwa oznaczają, że modele Volvo FL i FE przekraczają wymagania ogólnych przepisów bezpieczeństwa, które wejdą w życie w 2024 r.
Nowe modele FL i FE charakteryzują się także nowym, atrakcyjnym designem z ulepszonym przodem, charakterystycznymi reflektorami LED i wzmocnionym, żelaznym znakiem oraz napisem Volvo z przodu.

Niektóre z nowych funkcjonalności Volvo FL i FE:

- Lusterka zewnętrzne zostały zwężone, aby kierowca mógł lepiej widzieć otoczenie.
- Wnętrze wyposażono w nowe oświetlenie LED i zamykany schowek, co poprawi środowisko pracy.
- Volvo FL i FE można wyposażyć w kamerę 360˚ z widokiem z lotu ptaka i/lub kamerę z widokiem z boku.
- Brelok jest wyposażony w nowe, przyjazne dla użytkownika funkcje.
- Wersja elektryczna ma nowy interfejs elektrycznej przystawki odbioru mocy, co umożliwia zabudowanie bez silnika elektryczno-mechanicznego, upraszczając tym samym zabudowę i zmniejszając wagę.
- Dodatki w zakresie systemów bezpieczeństwa obejmują wykrywanie niechronionych użytkowników dróg, wspomaganie unikania kolizji bocznych i wspomaganie ostrzegania kierowcy.


Nowe modele Volvo FL i FE można zamawiać już teraz, a dostawy do klientów rozpoczną się w pierwszej połowie 2024 roku. (ww)