Scania wprowadza cyfrowe lusterka
O zmierzchu i w nocy system Mirror View poprawia widoczność bez zakłócania nocnego widzenia kierowcy
11.11.2021

Scania wprowadza cyfrowe lusterka

Scania wprowadza do swoich pojazdów klasy premium opcjonalne cyfrowe lusterka wsteczne Scania Mirror View Camera, które poprawiają widoczność oraz ograniczają zakres martwego pola.

System Scania Mirror View Camera (SMVC) jest najbardziej zauważalną zmianą w nadwoziu nowych pojazdów Scania. Producent podaje, że pojazd wyposażony w system SMVC zapewnia kierowcy znacznie lepszą widoczność wokół słupków A, co jest oczywistą zaletą podczas manewrowania na ciasnych skrzyżowaniach i w gęstym ruchu miejskim. Obserwacja wyświetlaczy wysokiej rozdzielczości o przekątnej 12,3 cala jest łatwa, ponieważ zostały umieszczone przy słupku A. To oznacza, że uzyskanie pełnego obrazu sytuacji wymaga tylko minimalnych ruchów gałek ocznych.

Scania

Unikatowa konstrukcja naszego systemu lusterek sprawia, że kierowca zawsze widzi koniec pojazdu na wyświetlaczu. Regulowanie systemu kamer do różnych kombinacji pojazdów jest łatwe i intuicyjne, a bez tradycyjnych lusterek pole widzenia przy słupkach A wyraźnie się zwiększa – wyjaśnia Peter Hellberg, menedżer produktu w Scania Accessories.

O zmierzchu i w nocy system Mirror View poprawia widoczność bez zakłócania nocnego widzenia kierowcy. System jest nawet w stanie łagodzić odblaski świateł pojazdów znajdujących się za pojazdem, redukując możliwość niepożądanego prześwietlenia obrazu na wyświetlaczu.

Scania

Osłony kamer (które można pokryć lakierem w kolorze nadwozia) zostały gruntownie przetestowane pod kątem aerodynamicznym, by zminimalizować opór powietrza. Osłony są składane, mają skutecznie działającą listwę ociekową, która zapobiega ograniczaniu widoczności przez krople wody. Podgrzewane soczewki pomagają radzić sobie z mgłą, śniegiem i lodem.

Zmodernizowane opcje wyposażenia kabiny

Poza wymienionymi nowościami Scania wprowadza obecnie – pięć lat po premierze pojazdów nowej generacji – szereg ulepszeń i modernizacji do wnętrza kabiny. Nowa stylistyka, nowe opcje tapicerki i schematy kolorystyczne zostają dodane lub zastąpione nowymi.

Scania

Ponadto, Scania wprowadza nowe opcje materiałów do swojej gamy leżanek. Materace premium będą teraz wykończone w całości czarnym materiałem, zaś dwie pozostałe leżanki otrzymają poszycia o stonowanych wzorach. Zmodernizowany został również składany stolik po stronie pasażera, który zyskał bardziej elegancki, nowoczesny wygląd. (ww)