Karta BP Plus Advertisement
Scania naprawdę Super
Po raz szósty z rzędu Scania otrzymała tytuł „Green Truck” za ponadprzeciętną efektywność transportu i niskie zużycie paliw
03.08.2022

Scania naprawdę Super

W tym roku w ramach programu „Zawsze na czele” firmy transportowe mogą testować pojazdy Scania Super 460 R – najpopularniejsze rozwiązanie do transportu długodystansowego w Europie. Wynika z nich, że Scania jest naprawdę Super.


Idea programu Scania „Zawsze na czele” polega na włączeniu zestawu drogowego Scania „Zawsze na czele” do typowych zadań danej firmy transportowej. W ciągu tygodnia trwania testów, wykwalifikowany trener ekonomicznej jazdy Scania wspiera kierowcę firmy w trakcie jego pracy, aby jak najefektywniej wykorzysta możliwości pojazdu Scania. Dzięki temu maleją koszty eksploatacji pojazdu oraz zużycie paliwa, a rośnie zysk firmy transportowej.

Scania Super to przede wszystkim całkowicie nowa platforma silnikowa dla pojazdów Euro 6 o mocy od 420 do 560 KM. Nowy układ napędowy obejmuje również nowe skrzynie biegów i osie. To także szereg nowości w podwoziu. Cechą wspólną wszystkich tych elementów jest zdolność do znacznego poszerzenia możliwości specyfikacji i eksploatacji pojazdów oraz pełnego dostosowania ich do konkretnych zastosowań i zadań. Wszystko to składa się na gwarancję oszczędności paliwa w transporcie długodystansowym na poziomie 8%.

Scania Super 460 R
Scania Super 460 R


Nowy układ napędowy odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Scania Super 460 R w „Teście 1000 punktów”, najbardziej znanym ze wszystkich testów porównawczych w branży. Ponadto, dzięki Scania Super, po raz szósty z rzędu Scania otrzymała tytuł „Green Truck” za ponadprzeciętną efektywność transportu i niskie zużycie paliw.

Program „Zawsze na czele” jest skierowany do przedsiębiorstw transportowych z Polski, wykonujących przewozy na terenie Europy, niezależnie od tego, czy są klientami Scania. (ms)