Rozpoczęcie produkcji seryjnej nowej generacji DAF
Pierwszy, wyprodukowany egzemplarz „Job One” – czerwony XG + z 12,9-litrowym silnikiem PACCAR MX-13
08.11.2021

Rozpoczęcie produkcji seryjnej nowej generacji DAF

DAF Trucks uruchomił produkcję nowej generacji ciężarówek, których konstrukcja została opracowana zgodnie z nowymi europejskimi przepisami dotyczącymi mas i wymiarów ciężarówek. Platforma pojazdu, który produkowany jest w zakładach w Eindhoven została w pełni przygotowana do alternatywnych, akumulatorowo-elektrycznych i wodorowych układów napędowych.


Pierwszy, wyprodukowany egzemplarz „Job One” – czerwony XG + z 12,9-litrowym silnikiem PACCAR MX-13 dostarczono do firmy Verbeek Agra Vision, która specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym transporcie drobiu przy użyciu floty 30 pojazdów, z czego 25 to pojazdy marki DAF.

- Nasze ciężarówki do transportu długodystansowego – nowe XF, XG i XG + – wyznaczają nowy punkt odniesienia w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy. To były główne powody, dla których Komisja Europejska była gotowa dać branży ciężarówek dosłownie więcej miejsca na opracowanie nowych, optymalnych kabin. Wydłużając przód o 16 centymetrów i zwracając maksymalną uwagę na aerodynamikę, udało nam się osiągnąć oszczędności na poziomie 10% zużycia paliwa i podobną redukcję emisji CO 2 emisje - powiedział prezes firmy DAF Harry Wolters. (ww)

DAF
Pracownicy DAF Trucks świętują rozpoczęcie produkcji ciężarówek DAF nowej generacji