MAN Financial Services Polska - nowocześniejsze finansowanie pojazdów
MAN skonfigurował ekosystem wokół mobilności i transportu elektrycznego
10.06.2024

MAN Financial Services Polska - nowocześniejsze finansowanie pojazdów

Powstała spółka MAN Financial Services Polska. Ma za zadanie sprostać zmieniającym się potrzebom branży transportu ciężkiego i zapewnić najnowocześniejsze usługi w zakresie finansowania pojazdów MAN w Polsce.

 

MAN Financial Services Polska to spółka finansowa typu captive, gotowa sprostać zmieniającym się potrzebom branży transportowej. Pod patronatem TRATON Financial Services nowa jednostka będzie służyć jako katalizator przyszłych modeli biznesowych, elektryfikacji i innowacji w sektorze transportu.

Od czerwca tego roku MAN Financial Services Polska oferuje specjalistyczne rozwiązania finansowe dla samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów marki MAN, zarówno nowych, jak i używanych. Firma ma na celu wyjść naprzeciw pojawiającym się wymaganiom firm transportowych, wspierając je poprzez istotne przemiany w branży jak elektryfikacja i nowe modele biznesowe.W ramach zaangażowania w rozwój sektora transportu, MAN Financial Services Polska oferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania finansowe zaprojektowane specjalnie dla transportu ciężkiego. Te szyte na miarę usługi zapewnią większą elastyczność i można je dostosować do unikalnych wymagań każdego klienta, skutecznie wspierając specyficzne potrzeby finansowe branży transportu ciężkiego.

MAN FS Polska oferuje rozwiązania finansowe zaprojektowane specjalnie dla transportu ciężkiego (Foto: Władysław Wilkiel)

Ewolucja w kierunku niestandardowych modeli finansowych

Sektor transportu przechodzi zmianę paradygmatu i przestawia się na modele kładące nacisk na zrównoważony rozwój, wydajność i możliwości adaptacyjne, a w centrum tej zmiany znajduje się elektryfikacja. MAN Financial Services Polska stoi na czele tej transformacji, opowiadając się za przejściem na modele pay-per-use. Podejście to odzwierciedla głębsze zrozumienie zmieniającej się dynamiki rynku i zapotrzebowania na struktury finansowe wspierające takie transformacje.

Oczekuje się, że w tym zmieniającym się otoczeniu biznesowym finansowanie fabryczne (captive) będzie odgrywać coraz większą rolę, w miarę dostosowywania się przedsiębiorstw do nowych realiów rynkowych, w tym do dekarbonizacji i lepszej łączności.

Doradztwo i wsparcie

Finansowanie jest jednym z głównych wyzwań, którym należy sprostać w przypadku wprowadzenia elektryfikacji transportu aby mogła się ona stać rzeczywistością.

Dlatego MAN skonfigurował ekosystem wokół mobilności i transportu elektrycznego, aby pomóc klientom, dla których finanse są jedną z osi, ale nie jedyną. W szczególności obejmuje to również usługi doradcze mające na celu zapewnienie wstępnej analizy i merytorycznego wsparcia, w celu sprawdzenia wykonalności i czasu potrzebnego przedsiębiorstwu na przejście na elektromobilność.(ww)