IVECO S-WAY CNG we flocie Amazon
Szacowany zasięg ciężarówki zasilanej CNG wynosi aż 620 kilometrów na jednym tankowaniu
22.11.2021

IVECO S-WAY CNG we flocie Amazon

Amazon zamówił 1064 IVECO S-WAY CNG. Firma odebrała już pierwszą partię 216 pojazdów zasilanych sprężonym gazem ziemnym, które będą eksploatowane przez jej partnerów w Europie. Dostawy kolejnych 848 pojazdów rozpoczną się w połowie 2022 r.


Wszystkie jednostki są napędzane najnowocześniejszymi silnikami FPT Industrial Cursor 13 zasilanymi gazem ziemny i wyposażone w największe dostępne zbiorniki CNG o pojemności 1052 litrów. Szacowany zasięg takiej ciężarówki wynosi aż 620 kilometrów na jednym tankowaniu. Pojazdy z drugiej partii, 848 sztuk zamówionych z dostawą w 2022 r., będą wyposażone również w IVECO Driver Pal, czyli przełomowego cyfrowego asystenta kierowcy z funkcjami Alexa firmy Amazon.

IVECO Driver Pal, obejmujący usługi MYIVECO i MYCOMMUNITY, umożliwia kierowcy przeniesienie świata cyfrowego na pokład oraz interakcję z pojazdem, a także ze społecznością kierowców. Wszystko to jest możliwe, dzięki poleceniom głosowym wydawanym za pośrednictwem rozwiązania Alexa firmy Amazon, które zapewnia wygodną, bezpieczniejszą i bezstresową jazdę. (ww)