IVECO gotowane na autonomiczne ciężarówki
IVECO i Plus przygotowują się do uruchomienie produkcji najpierw pojazdów półautonomicznych, a następnie także w pełni autonomicznych
20.09.2022

IVECO gotowane na autonomiczne ciężarówki

IVECO oraz Plus, producent rozwiązań autonomicznej jazdy, ogłosiły pomyślne zakończenie wstępnej fazy pilotażowego autonomicznego transportu ciężarowego obejmującej głęboką integrację rozwiązań inżynierskich i testy na zamkniętym torze. W ten sposób IVECO i Plus przygotowują uruchomienie produkcji najpierw pojazdów półautonomicznych, a następnie wykorzystujących technologię jazdy w pełni autonomicznej.


Zakończenie testów potwierdza techniczną wykonalność i możliwości ciężarówki IVECO S-WAY z napędem PlusDrive oraz jej gotowość do kolejnej ważnej fazy pilotażu, jaką jest przeprowadzenie publicznych testów drogowych. Osiągnięcie to toruje drogę IVECO i Plus do wyprodukowania półautonomicznego produktu jako pierwszego kroku i przygotowania się do ostatecznej produkcji w pełni autonomicznych pojazdów.

Wstępne publiczne testy drogowe w pojazdach nadzorowanych przez kierowcę bezpieczeństwa obejmą wiele krajów Europy m.in. Austrię, Niemcy, Włochy i Szwajcarię. Różnorodność terenu, nachylenia dróg, pogody i scenariuszy jazdy pomogą rozszerzać możliwości i funkcje technologii autonomicznej jazdy Plus.

Prototyp ciężarówki IVECO S-WAY wykorzystującej technologię autonomicznej jazdy został zaprezentowany na targach IAA Transportation w Hanowerze. (ww)