Energetyczny sojusz w transporcie drogowym
18.11.2020 ww

Energetyczny sojusz w transporcie drogowym

Francuska grupa energetyczna ENGIE oraz EVBox Group łączą siły ze Scania aby dostarczać dostawcom usług transportowych zindywidualizowane i kompletne rozwiązanie e-mobilności.


Możliwość ładowania akumulatorów to konieczny warunek elektryfikacji transportu. Dla dostawców usług transportowych w miastach i w niektórych zastosowaniach regionalnych, często wystarczające będzie ładowanie w zajezdniach. Jednak w przypadku bardziej złożonych tras i w miarę postępów w elektryfikacji transportu potrzebne będą bardziej zaawansowane rozwiązania oraz możliwość ładowania w punkcie docelowym i dostęp do ładowarek publicznych, obecnie ograniczony.
Kompletne rozwiązanie w zakresie ładowania obejmuje dostawę energii, sprzęt i oprogramowanie do ładowania, a także instalację, konserwację i inne powiązane usługi dostosowane do konkretnych potrzeb klienta. Współpraca z ENGIE i EVBox Group ułatwi naszym klientom elektryfikację floty oraz współtworzenie bardziej zrównoważonego systemu transportowego – podkreśla Alexander Vlaskamp, dyrektor sprzedaży i marketingu w Scania.
Zdaniem ekspertów Scania transport można przekształcić tylko poprzez analizę szerszego ekosystemu i współpracę z nowymi partnerami w celu przyspieszenia zmian. Współpraca z ENGIE i EVbox Group jest dla Scania kolejnym przedsięwzięciem w sektorze energetycznym – po wcześniejszej zapowiedzi dotyczącej dostaw akumulatorów.
Współpraca koncentruje się na ładowaniu akumulatorów w zajezdniach i magazynach klientów – początkowo obejmie 13 krajów europejskich, a pod koniec 2021 roku zostanie rozszerzona.