Continental: opony do ciężarówek doskonalsze
Nowe opony charakteryzują się doskonałą przyczepnością, umożliwiają pojazdom ciężarowym bezpieczne i pewne prowadzenie
07.05.2024

Continental: opony do ciężarówek doskonalsze

Continental zaprezentował nową linię opon Conti Eco piątej generacji dla transportu ciężarowego. Pozwalają one firmom transportowym znacznie zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 zarówno w operacjach regionalnych, jak i długodystansowych, a także obniżyć koszty.

 


Obecnie twórcy opon Continental koncentrują się na neutralnych pod względem przebiegu środkach mających na celu poprawę oporów toczenia we wszystkich komponentach – w konstrukcji karkasu, bieżnikach oraz projekcie ogólnego konturu i bieżnika. Bieżniki, z ich dwuwarstwową konstrukcją (guma bazowa) i innowacyjnymi mieszankami zapewniają wysoki przebieg oraz wytrzymałość, jednocześnie optymalizując opór toczenia. Mieszanka gumy bieżnika stykającego się z nawierzchnią (górna warstwa) pozwala konstruktorom skupić się na przebiegach i wytrzymałości.

Na osi sterującej, grubsza warstwa gumy bazowej bieżnika opony zmniejsza opory toczenia, umożliwiając tym samym zastosowanie mieszanki bieżnika z naciskiem na wydłużenie przebiegu. Na osi napędowej, zoptymalizowana konstrukcja barku z innowacyjnym kształtem lameli w obszarze barku bieżnika odgrywa kluczową rolę w uzyskaniu równomiernego zużycia opony, co również pozytywnie wpływa na przebieg. W budowie karkasu, kilka mieszanek komponentów oraz nowa geometria stopki są dostosowane do optymalizacji oporów toczenia. Dzięki tym rozwiązaniom uzyskano nawet 12% poprawy oporów toczenia i nawet 10% wzrostu przebiegu w porównaniu z dwoma poprzednimi produktami.

Nowe opony charakteryzują się doskonałą przyczepnością, umożliwiają pojazdom ciężarowym bezpieczne i pewne prowadzenie nawet w zmiennych warunkach pogodowych oraz oferują doskonałą trakcję przez cały okres eksploatacji. Klienci mogą również zamówić je bezpośrednio z fabryki z czujnikami najnowszej generacji. (ms)