44 elektryczne Volvo FE i Volvo FL dla floty DHL
Już w 2019 r., Volvo Trucks rozpoczęła seryjną produkcję elektrycznych samochodów ciężarowych
12.05.2022

44 elektryczne Volvo FE i Volvo FL dla floty DHL

Volvo Trucks i Grupa Deutsche Post DHL podpisały umowę o współpracy w celu przyspieszenia przejścia na pojazdy o zerowej emisji spalin. DHL zamierza zintensyfikować przejście na ciężkie samochody ciężarowe z napędem elektrycznym poprzez wprowadzenie łącznie 44 nowych elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo na trasy w Europie.


Planowane zamówienie obejmuje 40 elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo FE i Volvo FL, które będą wykorzystywane do dostarczania przesyłek w transporcie miejskim. DHL zdecydował się również na wykorzystanie ciężarowych Volvo do przewozów regionalnych, zaczynając od czterech samochodów ciężarowych Volvo FM Electric w Wielkiej Brytanii.

Pierwsze pojazdy zostały już zamówione - sześć przez DHL Parcel UK i dwie przez DHL Freight. Dzięki temu Grupa Deutsche Post DHL zaoszczędzi rocznie prawie 600 ton CO2 i prawie 225 000 litrów oleju napędowego.

Volvo Trucks
Grupa Deutsche Post DHL zaoszczędzi rocznie prawie 600 ton CO2 i prawie 225 000 litrów oleju napędowego


Ważnym czynnikiem, który wpłynął na decyzję DHL o przyspieszeniu przejścia na pojazdy o zerowej emisji spalin, są pozytywne doświadczenia związane z użytkowaniem elektrycznego samochodu ciężarowego Volvo w Londynie, od listopada 2020 r., który realizował dostawy do końcowego odbiorcy w dzielnicy handlowej West End. Pojazd ten był pierwszym, w pełni elektrycznym, ciężkim samochodem ciężarowym wykorzystywanym w logistyce miejskiej, w Wielkiej Brytanii.

- DHL jest ważnym, globalnym dostawcą usług logistycznych, zaangażowanym w ograniczanie swojego wpływu na zmiany klimatyczne. Razem możemy dokonać zmian na lepsze i jestem dumny, że będziemy pracować w duchu partnerstwa, dążąc do osiągnięcia naszych celów opartych na danych naukowych, aby zmniejszyć nasz wpływ na klimat - mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Volvo Trucks
W sumie 44 elektryczne pojazdy ciężarowe rozpoczyną współpracę pomiędzy DHL, a Volvo Trucks w zakresie zerowej emisji spalin


Współpraca obejmuje przyjęcie nowych technologii Volvo i wspólne działania rozwojowe w dziedzinie elektryfikacji. Umowa obejmuje również analizę operacji transportowych DHL przez Volvo Trucks, której celem jest zapewnienie skutecznego wdrożenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań w zakresie transportu elektrycznego. (ww)