Urbaniqe rozwiązuje duże problemy małych flot
Aplikacja urbaniqe pomaga zaoszczędzić na wydatkach na paliwo nawet do 15%, ograniczyć stres związany z zarządzaniem flotą
02.11.2022

Urbaniqe rozwiązuje duże problemy małych flot

Na rynku pojawiła się właśnie aplikacja urbaniqe do zarządzania małymi flotami miejskimi. Służy ona głównie niewielkim, miejskim firmom w rozwiązywaniu ich często poważnych problemów.


Nadal 47% przedsiębiorstw w Polsce administruje swoimi flotami za pomocą arkuszy kalkulacyjnych typu Excel. Tymczasem rozwijająca się urban mobility czyli mobilność miejska wymaga bardziej nowoczesnych systemów zarządzaniu flotami samochodowymi w aglomeracjach. Ponadto istniejące systemy są głównie kierowane do przedsiębiorstw zarządzających dużymi flotami.

Brakuje natomiast ofert dla małych graczy - tych, którzy potrzebują wsparcia, ale nie mają wysokich budżetów, nie mogą zainwestować dużych kwot we wdrażanie nowości. Bieżąca sytuacja ekonomiczna stawia w bardzo trudnej sytuacji szczególnie małe i mikro firmy, dlatego szukanie oszczędności na każdym polu jest dla nich kluczowe. Odpowiedzią na te potrzeby jest nowość na rynku aplikacji mobilnych – urbaniqe. Zamienia ona smartfona w nowego, rewolucyjnego cyfrowego asystenta.

Aplikacja urbaniqe


- Działając w branży transportowej i logistycznej od wielu lat zauważyliśmy, że na rynku brakuje rozwiązań flotowych skierowanych do mikrofirm, a to one potrzebują teraz największego wsparcia. Stąd też pomysł na zaprojektowanie aplikacji dla małych flot poruszających się po miastach, takich jak np. osiedlowe piekarnie, kwiaciarnie, czy mechanicy. Zależało nam, aby aplikacja urbaniqe była prosta i intuicyjna – mówi Levente Toth, założyciel i CEO urbaniqe.

Aplikacja urbaniqe pomaga zaoszczędzić na wydatkach na paliwo nawet do 15%, ograniczyć stres związany z zarządzaniem flotą, a także daje wskazówki, jak być bardziej eko-świadomym kierowcą. Użytkownik aplikacji może wybrać zestaw raportów, które chce otrzymywać w regularnych odstępach czasowych. Dzięki nim możliwa jest analiza nawyków i stylu jazdy kierowców i wyciąganie z tego wniosków, zauważenie miejsc, w których jest opcja na oszczędności i zmianę.

Aplikacja urbaniqe


Inną istotną zaletą urbaniqe jest możliwość wyboru trybu użytkowania aplikacji. Sprawdza się to w szczególności w pojazdach, które są wykorzystywane do celów zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Użytkownik rozpoczynając kurs wybiera, czy jest w drodze do pracy, na spotkanie biznesowe, czy np. weekendowy wyjazd. Księgowość i administratorzy flot później nie mają wątpliwości co do tego, jak rozliczyć koszty za paliwo ponoszone przez daną osobę, dany pojazd.

Korzystanie z aplikacji urbaniqe nie wymaga inwestycji na start - nie jest wymagane podawanie wrażliwych danych, nie ma długiego okresu lojalnościowego. Daje to możliwość przetestowania, czy aplikacja sprawdzi się w danej firmie. Co więcej, można zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie bez ponoszenia żadnych kosztów.

Aktualnie urbaniqe jest w trakcie ostatnich testów i już jesienią tego roku wejdzie oficjalnie na trzy rynki równocześnie: polski, węgierski oraz rumuński. Już teraz można pobrać bezpłatną wersję próbną urbaniqe dostępną w Google Play oraz App Store. (ms)