System WEBFLEET TPMS permanentnie monitoruje opony
WEBFLEET TPMS wykorzystuje czujniki, które stale monitorują poziom ciśnienia w oponach i ich temperaturę
29.09.2021

System WEBFLEET TPMS permanentnie monitoruje opony

Zintegrowany system monitorowania ciśnienia w oponach na bieżąco, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu monitoruje ciśnienie i temperaturę w oponach oraz ostrzega zarówno kierowcę, jak i menedżera floty, w przypadku wystąpienia nieprawidłowości, aby zapobiec wypadkom lub kosztownym przestojom.


System wprowadza na rynek Webfleet Solutions, czołowy dostawca rozwiązań telematycznych w Europie, a rozwiązanie to opracowane zostało wspólnie z jego firmą macierzystą Bridgestone,
Zaprojektowany dla pojazdów użytkowych, takich jak samochody ciężarowe, zespoły pojazdów i autobusy, WEBFLEET TPMS wykorzystuje czujniki, które stale monitorują poziom ciśnienia w oponach i ich temperaturę. Informacje te są przesyłane do platformy telematycznej WEBFLEET i analizowane.

Webfleet
W przypadku wykrycia nieprawidłowości, WEBFLEET w czasie rzeczywistym alarmuje menedżera floty w biurze i/lub kierowcę w kabinie. Dzięki temu mogą oni podjąć odpowiednie działania, zanim wykryta nieprawidłowość przerodzi się w poważniejszy problem, który może prowadzić do wypadków, zakłóceń jazdy i kosztownych przestojów pojazdu.


- Większość awarii ciężkich samochodów ciężarowych na europejskich drogach jest spowodowana problemami związanymi z oponami, wynikającymi z ich niedopompowania. Ręczne sprawdzanie ciśnienia jest czasochłonne, a powolne wycieki powietrza są bardzo trudne do samodzielnego wykrycia dla kierowców. WEBFLEET TPMS nie tylko digitalizuje i automatyzuje cały ten proces, ale także bezpośrednio umożliwia operatorowi floty podejmowanie szybkich i świadomych decyzji, w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenia kosztów i przestojów związanych z oponami - powiedział Paul Verheijen, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Bridgestone Mobility Solutions.

Natychmiastowe powiadomienia, które są uruchamiane w przypadku wykrycia nieprawidłowego ciśnienia lub temperatury w oponach, są oznaczone kolorami. Kolory odzwierciedlają wagę problemu, co pomaga użytkownikom określić właściwy sposób postępowania.

Czujniki WEBFLEET TPMS są bardzo precyzyjne i łatwe w instalacji - można je założyć bez demontażu opony. Prawidłowo napompowane opony zwiększają bezpieczeństwo, ale także zapewniają mniejsze zużycie paliwa i optymalną żywotność opony. Wszystko to przekłada się na mniejszą emisję CO2 i dłuższy czas eksploatacji opon. (oprac. ms)