Bosch Secure Truck Parking: bezpieczne miejsca parkingowe
Cyfrowe rozwiązanie pozwoli flotom szybko i łatwo planować i rezerwować bezpieczne miejsca parkingowe w sieci zweryfikowanych parkingów (Foto: Webfleet)
29.02.2024

Bosch Secure Truck Parking: bezpieczne miejsca parkingowe

Webfleet i Bosch nawiązały współpracę, aby oferować cyfrowe, zintegrowane usługi klientom flotowym w sektorze transportu i logistyki. Pierwszym zastosowaniem będzie integracja systemu Bosch Secure Truck Parking z rozwiązaniem do zarządzania flotą Webfleet, która zwiększy bezpieczeństwo transportu oraz zoptymalizuje planowanie tras i zarządzanie kosztami.

 

 

Elementem współpracy jest połączenie Webfleet z Logistics Operating System L.OS firmy Bosch w celu zapewnienia dodatkowych rozwiązań zintegrowanych z platformą do zarządzania flotą Webfleet. Połączenie różnych usług i systemów w jednolite rozwiązanie pozwoli firmom na bardziej efektywne zarządzanie flotą w oparciu o dane w czasie rzeczywistym.

Pierwszym zastosowaniem jest integracja Bosch Secure Truck Parking, europejskiej platformy rezerwacji bezpiecznych miejsc parkingowych dla ciężarówek, z rozwiązaniem do zarządzania flotą Webfleet za pośrednictwem Bosch L.OS. Cyfrowe rozwiązanie pozwoli flotom szybko i łatwo planować i rezerwować bezpieczne miejsca parkingowe w sieci zweryfikowanych parkingów, co pozwoli zminimalizować ryzyko kradzieży ładunku i zapewnić dobre samopoczucie kierowców. Rozwiązanie pomaga również obniżyć koszty paliwa i emisję CO2 spowodowaną marnowaniem czasu na poszukiwanie odpowiedniego miejsca parkingowego.

Wykorzystując cyfrową platformę logistyczną Bosch L.OS, klienci Webfleet będą mogli korzystać z dodatkowych usług opartych na danych (Foto: Webfleet)


Klienci uzyskają dostęp do Bosch Secure Truck Parking bezpośrednio z platformy do zarządzania flotą Webfleet. Docelowo dyspozytorzy będą również otrzymywać rekomendacje dotyczące dostępnych miejsc parkingowych w oparciu o pozostały czas jazdy i harmonogram zleceń, aby zapobiec przekraczaniu przez kierowców dozwolonego czasu jazdy i usprawnić planowanie. Co więcej, szacowany czas przybycia (ETA) na parking będzie obliczany i przekazywany jeszcze bardziej precyzyjnie w zależności od aktualnej sytuacji na drodze. Wszystkie szczegóły bezpiecznej rezerwacji miejsc parkingowych mogą być automatycznie udostępniane kierowcom za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Webfleet i terminali.

- Dzięki tej współpracy łączymy dwa potężne podmioty w dziedzinie mobilności, aby sprostać krytycznym wyzwaniom stojącym przed firmami flotowymi – powiedział Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe w Bridgestone Mobility Solutions.

Webfleet i Bosch L.OS wspólnie planują rozpocząć testowanie i ocenę zintegrowanej oferty Secure Truck Parking u wybranej grupy klientów wiosną 2024 roku. Początkowa faza poprzedzająca szersze wdrożenie pozwoli ekspertom obu firm zebrać opinie i zbadać inne potencjalne funkcje stanowiące wartość dodaną, które mogłyby być przydatne w procesie dalszego rozwoju usługi. (ww)