Volvo Cars rozpoczyna produkcję C40 Recharge
Do 2030 r. Volvo Cars zamierza sprzedawać wyłącznie samochody w pełni elektryczne
12.10.2021

Volvo Cars rozpoczyna produkcję C40 Recharge

Volvo Cars rozpoczęło produkcję C40 Recharge w zakładzie produkcyjnym w Gandawie w Belgii.
C40 Recharge to drugi w pełni elektryczny samochód Volvo Cars i najnowszy z serii nowych, całkowicie elektrycznych samochodów, które zostaną wprowadzone na rynek w nadchodzących latach.

Na napęd XC40 Recharge składają się dwa silniki elektryczne, jeden na przedniej i jeden na tylnej osi, zasilane akumulatorem o pojemności 78 kWh, który można naładować od 10 do 80 procent w około 40 minut. Przewidywany zasięg to około 440 km.

Do 2030 r. Volvo Cars zamierza sprzedawać wyłącznie samochody w pełni elektryczne, co jest jedną z najbardziej ambitnych strategii elektryfikacji w branży motoryzacyjnej. Ma również na celu być firmą neutralną dla klimatu do 2040 roku.

Volvo
Fabryka w Gandawie, jedna z największych firmy, jest pionierem w dążeniu Volvo Cars do całkowitej elektryfikacji. Produkuje również XC40 Recharge, w pełni elektryczną wersję wielokrotnie nagradzanego kompaktowego SUV-a firmy oraz pierwszy w pełni elektryczny model Volvo Cars


Volvo Cars znacznie zwiększa wydajność samochodów elektrycznych w zakładzie w Gandawie, do 135 000 samochodów rocznie, i już teraz oczekuje, że ponad połowa wielkości produkcji zakładu w 2022 r. będzie składać się z samochodów w pełni elektrycznych.

W nadchodzących latach firma wprowadzi na rynek kilka dodatkowych modeli elektrycznych i zamierza do 2025 r., aby 50 procent globalnej sprzedaży stanowiły samochody w pełni elektryczne, a do 2030 r. będą w pełni elektryczne. (ww)