Karta BP Plus Advertisement
UDT i PZPM przygotowały instrukcję ładowania samochodów elektrycznych
Do końca czerwca zarejestrowano w Polsce 2 232 stacji ładowania
02.08.2022

UDT i PZPM przygotowały instrukcję ładowania samochodów elektrycznych

Urząd Dozoru Technicznego (UDT) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wspierają rozwój infrastruktury elektromobilnej. Jednym z efektów tych działań jest instrukcja, jak w prosty i bezpieczny sposób naładować samochód elektryczny.


W lipcu 2021 roku Komisja Europejska w ramach pakietu Fit for 55 zaproponowała zmiany mające doprowadzić Unię Europejską do neutralności klimatycznej w 2050 roku. W ramach tego pakietu znalazły się propozycje zmian przepisów dotyczących emisji CO2 od samochodów oraz infrastruktury paliw alternatywnych.

W czerwcu 2022 roku propozycje zmiany limitów emisji CO2 były głosowane w Parlamencie Europejskim. Wszystkie te działania wskazują, że w najbliższym czasie czeka nas rewolucja w obszarze transportu wymagająca istotnego zaangażowania w zakresie odpowiedniej infrastruktury ładowania i tankowania dla nowych rodzajów napędów. UDT oraz PZPM podejmują wspólne działania mające uczynić budowę i używanie tej infrastruktury nie tylko prostszą, ale przede wszystkim bezpieczniejszą dla potencjalnych użytkowników.

- Wybudowanie infrastruktury ładowania i tankowania będzie kluczem do sukcesu i dalszego rozwoju zeroemisyjnej mobilności w Polsce. Współpraca z UDT pokazuje, że dzięki porozumieniu biznesu z administracją mogą rozwijać się inicjatywy, ułatwiające i przyspieszające budowanie infrastruktury paliw alternatywnych oraz odpowiadające realnym potrzebom użytkowników tych pojazdów – komentuje Jakub Faryś, prezes PZPM.

Instrukcja ładowania jest do pobrania na stronach Urzędu Dozoru technicznego. (ww)