Santander Consumer Multirent dołącza do programu „Mój elektryk”
Przystąpienie do programu „Mój elektryk” to kolejne działanie pro-eko Santander Consumer Multirent i Santander Consumer Banku
12.01.2022

Santander Consumer Multirent dołącza do programu „Mój elektryk”

Santander Consumer Multirent, który jest częścią grupy Santander Consumer Bank, podpisał umowę z Bankiem Ochrony Środowiska i przystąpił do programu „Mój elektryk”. Dzięki temu leasingodawca będzie mógł zaoferować swoim klientom leasing z dofinansowaniem dla aut elektrycznych.Dzięki przystąpieniu Santander Consumer Multirent do programu „Mój elektryk” przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z atrakcyjnego finansowania auta elektrycznego z dotacją, która zmniejszy wysokość rat leasingowych. Tym samym „elektryki” staną się dostępne dla szerszego grona odbiorców, którzy chcieliby mieć ekologiczny pojazd, ale posiadają ograniczony budżet. Co więcej, umowa z Bankiem Ochrony Środowiska dotycząca programu „Mój elektryk” to również odpowiedź Santander Consumer Multirent na trendy na rynku motoryzacyjnym, który aspiruje do coraz szerszej produkcji i sprzedaży ekologicznych aut.

- Podpisana umowa z Bankiem Ochrony Środowiska sprawia również, że klienci nie będą musieli na własną rękę ubiegać się o dotację. Wniosek o leasing i dofinansowanie do auta elektrycznego mogą złożyć razem, a my zajmiemy się wszystkimi formalnościami. Klientom zostanie tylko podpisanie umowy i będą mogli cieszyć się wymarzonym samochodem uzyskanym na preferencyjnych warunkach– komentuje Marek Dwornik, prezes Santander Consumer Multirent.

Nabór wniosków w programie „Mój elektryk” będzie trwał do końca 2025 roku lub wyczerpania puli środków. Kwota otrzymanej dotacji zależy m.in. od kategorii pojazdu. Przykładowo, przedsiębiorcy, którzy chcą zakupić auto osobowe mieszczące max. 8 pasażerów mogą otrzymać 18 750 zł lub 27 000 zł dofinansowania. Wyższa kwota przysługuje firmom, które deklarują roczny przebieg na poziomie powyżej 15 000 kilometrów.

- Przystąpienie do programu „Mój elektryk” to kolejne działanie pro-eko Santander Consumer Multirent i Santander Consumer Banku podejmowane w ramach globalnej idei Responsible Banking – mówi Marek Dwornik – Takie inicjatywy są nam wyjątkowo bliskie. W przeszłości współpracowaliśmy z organizacją klimatyczno-techniczną Chooose, dzięki której daliśmy naszym klientom możliwość kompensacji śladu węglowego pozostawianego przez ich samochody. Santander Consumer Bank jest też częścią programu „Czyste powietrze”, który ma na celu walkę ze smogiem. Cieszymy się, że dzięki umowie z Bankiem Ochrony Środowiska, mamy możliwość dołączenia do kolejnego przedsięwzięcia promującego ekologiczny tryb życia. Jesteśmy na etapie wdrożenia rozwiązań technicznych i procesowych, więc pierwsze wnioski o dofinansowanie będzie można składać już w ciągu kilku najbliższych tygodni. (ww)