Renault: wskrzeszenie ikony R5, budowa Alpine „z gamy marzeń” i modelu MeganE
Do 2030 roku Renault opracuje dziesięć nowych modeli elektrycznych
06.07.2021

Renault: wskrzeszenie ikony R5, budowa Alpine „z gamy marzeń” i modelu MeganE

Grupa Renault, europejski lider w rozwoju elektromobilności, podjęła decyzje o dalszej ekspansji w tej dziedzinie. Zapowiada m.in. wskrzeszenie ikony R5 i modelu „4ever” oraz budowę Alpine „z gamy marzeń” i modelu MeganE.


Alians podjął także decyzje o standaryzacji, które znacznie podniosą jego konkurencyjność. Grupa będzie wyposażać wszystkie przyszłe modele z napędem BEV ze wszystkich segmentów w ogniwa wyprodukowane z zastosowaniem technologii NMC (akumulatory niklowo-manganowo-kobaltowe) o ujednoliconej konstrukcji. Nowe akumulatory będą montowane we wszystkich modelach Aliansu i do 2030 roku będą zasilać do miliona elektrycznych samochodów. Wybór technologii NMC przełoży się na bardzo konkurencyjną stawkę za 1 kilometr i zapewni do 20% więcej zasięgu w porównaniu z innymi akumulatorami trakcyjnymi, a także lepsze parametry recyclingu.

Grupa w pełni wykorzysta potencjał zaprojektowanych z myślą o elektromobilności płytach podłogowych i do 2025 roku wprowadzi na rynek 10 nowych zasilanych akumulatorem trakcyjnym modeli elektrycznych, z czego siedem będzie firmować marka Renault. Kultowe Renault 5 w nowoczesnej, elektrycznej odsłonie będzie produkowane w północnej Francji. Także tam, na nowej platformie CMF-BEV, będą montowane w zakładach spółki Renault ElectroCity akumulatory trakcyjne i elektryczne układy napędowe.

Renault
Do 2030 roku opracujemy dziesięć nowych modeli elektrycznych, a z taśm produkcyjnych zjedzie milion samochodów z napędem elektrycznym, łącznie z przystępnymi cenowo samochodami miejskimi oraz sportowymi modelami z wyższych segmentów – zapowiedział Luca de Meo, prezes Grupy Renault


Grupa wskrzesi również kolejną ikonę, znaną obecnie pod nazwą „4ever”, która sugeruje, że czeka nas premiera nowej wersji ponadczasowego modelu. Grupa Renault odświeży i podniesie atrakcyjność w pełni elektrycznych samochodów z segmentu C. Premiera nowego MeganE została zaplanowana na przyszły rok. W segmencie samochodów premium produkcja zaprezentowanych w styczniu modeli Alpine z „gamy marzeń” rozpocznie się już w 2024 roku.

Celem marki Renault jest stworzenie do 2025 roku najbardziej zielonej gamy produktowej na rynku europejskim. Modele elektryczne i zelektryfikowane będą miały ponad 65% udziału w sprzedaży gamy Renault, który wzrośnie do 90% w 2030 roku. (ms)