Renault najbardziej „zieloną” marką Europy - niebawem nowe modele
Renault do 2025 roku wprowadzi 7 modeli z segmentów C i D - wszystkie będą zelektryfikowane
08.05.2021

Renault najbardziej „zieloną” marką Europy - niebawem nowe modele

Lider transformacji energetycznej Renault będzie w 2030 roku najbardziej „zieloną” marką Europy. 90% jego sprzedaży będą stanowiły samochody zelektryfikowane – zapowiedział podczas piątkowego Renault Talk #1 Luca de Meo. Szef francuskiego koncernu. Potwierdził kierunek działania marki, który stanowi podstawę planu strategicznego Renaulution.


Marka Renault oferująca najbardziej zaawansowane technologie i usługi kształtuje przyszłość mobilności w naszych miastach, m.in. dzięki Software Republique. Ponad 2 000 inżynierów z pięciu firm, które są liderami w swoich sektorach, wniesie swoje know-how w zakresie bezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, przetwarzania danych, oprogramowania czy mikroelektroniki, aby zaoferować optymalne rozwiązania w dziedzinie mobilności dla miast i obszarów pozamiejskich.

Renault
Wraz z Re-Factory, pierwszym europejskim hubem gospodarki okrężnej, Renault stawia na zrównoważony i odpowiedzialny model działania


Nawet 120 000 samochodów rocznie, w tym także elektrycznych, zostanie tu poddanych regeneracji i odzyskowi. Blisko 80% materiałów o strategicznym znaczeniu z recyklingu zostanie wykorzystanych w produkcji nowych akumulatorów. W 2030 roku Renault będzie producentem samochodów z najwyższym poziomem wykorzystania surowców pochodzących z recyklingu w nowych samochodach na całym świecie. Renault zmienia pozycjonowanie swoich samochodów zgodnie z filozofią „Renault to pełnia życia” i przesuwa się do wyższych segmentów: do 2025 roku zostanie wprowadzonych 7 modeli z segmentów C i D - wszystkie zelektryfikowane.

Renault
Ofensywę marki rozpoczyna Arkana


Następnie pojawi się nowy Megane E-TECH Electric, który idealnie ucieleśnia kolejną generację w 100% elektrycznych samochodów. Technologia napędu hybrydowego E-TECH będzie nadal rozwijana, aby zapewnić maksymalną efektywność i radość z jazdy za kierownicą kolejnych generacji samochodów z segmentów C i D. Nowe Renault Arkana to samochód o unikatowej i całkowicie hybrydowej koncepcji, która zrywa z tradycyjnymi kanonami. Przeznaczony na rynki całego świata wyrusza na podbój dynamicznie rozwijającego się segmentu C. Proponuje niespotykaną dotąd ofertę w tym segmencie: napęd mikrohybrydowy 12 V z silnikami TCe 140 i TCe 160, który jest synonimem oszczędności, elastycznej pracy i przyjemności jazdy, napęd E-TECH Hybrid 145 KM. Napęd zapewnia jazdę po mieście nawet przez 80% czasu w trybie elektrycznym, co przekłada się na zmniejszenie zużycia paliwa.

Renault
Wraca Kangoo, które od swojego debiutu w 1997 roku jest prawdziwą ikoną motoryzacji. Nowe Kangoo łączy elegancję z pojemnym wnętrzem i technologiami


Wraca Kangoo, które od swojego debiutu w 1997 roku jest prawdziwą ikoną motoryzacji. Nowe Kangoo łączy elegancję z pojemnym wnętrzem i technologiami. Ten kombivan o płynnej i solidnej stylistyce oferuje największe wnętrze na rynku z trzema pełnowymiarowymi miejscami z tyłu i schowkami o pojemności przekraczającej 49 litrów. Imponujący bagażnik ma pojemność 775 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń, które tworzą płaską podłogę, można ją zwiększyć do 3500 litrów. 14 nowych systemów wspomagania prowadzenia montowanych w standardzie zapewnia wysokie bezpieczeństwo. Nowe Kangoo będzie dostępne w wersji 5- i 7-miejscowej.
W 2022 roku pojawi się również wersja E-TECH z pełnym napędem elektrycznym. (oprac. ms)