Elektryczna wizja Nissana
Zeroemisyjny Nissan LEAF sprzedał się do tej pory w 500 000 egzemplarzy
27.01.2021

Elektryczna wizja Nissana

W ramach podjętych działań do początku lat 30. wszystkie nowe samochody Nissana będą oferowane na kluczowych rynkach w wersjach z silnikiem elektrycznym. Japoński producent wyznaczył cel neutralności węglowej w działalności spółki oraz w cyklu życia jej samochodów do 2050 roku.


Nissan będzie wprowadzał dalsze innowacje w zakresie elektryfikacji i technologii produkcyjnych, aby osiągnąć cele neutralności węglowej w następujących strategicznych obszarach:

• Innowacji dotyczących akumulatorów, w tym technologii półprzewodnikowych i powiązanych, w celu opracowania konkurencyjnych cenowo i bardziej wydajnych samochodów elektrycznych;
• Dalszego rozwoju zelektryfikowanych napędów e-POWER Nissana w celu osiągnięcia wyższej efektywności energetycznej;
• Rozwoju ekosystemu wykorzystującego akumulatory w celu wspierania zdecentralizowanej, lokalnej produkcji energii elektrycznej przeznaczonej do zasilania budynków ze źródeł energii odnawialnej. Nissan aktywnie współpracuje z sektorem energetycznym w celu wspierania dekarbonizacji sieci energetycznych;
• Wdrażania innowacyjnych rozwiązań w procesach produkcyjnych w celu zwiększania wydajności montażu samochodów, począwszy od inicjatywy Nissan Intelligent Factory. Spółka będzie starała się również osiągnąć wyższą wydajność w zakresie energii i materiałów, aby ułatwić realizację długoterminowych cele neutralności węglowej.

- Jesteśmy zdeterminowani do współtworzenia bardziej neutralnego węglowo społeczeństwa i przyspieszenia globalnych działań ukierunkowanych na walkę ze zmianami klimatu – powiedział CEO Nissana Makoto Uchida.
- Nasza oferta samochodów zelektryfikowanych będzie rozszerzana na kolejne regiony świata, dzięki czemu Nissan przyczyni się w istotny sposób do zapewnienia neutralności węglowej. Będziemy nadal rozwijać innowacje, które mają wpływ na jakość życia oraz kontynuować pracę na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości dla każdego – dodał CEO Nissana.

Nissan
Nissan wyznaczył cel neutralności węglowej w działalności spółki oraz w cyklu życia jej samochodów do 2050 roku. W ramach podjętych działań do początku lat 30. Wszystkie nowe samochody Nissana będą oferowane na kluczowych rynkach w wersjach z silnikiem elektrycznym


Cele marki Nissan opierają się na zaplanowanych na wiele dekad programach na rzecz redukcji emisji i dostarczania technologii samochodów elektrycznych, które służą środowisku i społeczeństwu. Wysiłki na rzecz elektryfikacji i redukcji emisji Nissana wpisują się w cele paryskiego porozumienia klimatycznego oraz globalnych postępów w celu osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.
Ambicją Nissana jest także rozwinięcie wcześniejszych inicjatyw w ramach Zielonego Programu Nissana oraz ciągłe działania na rzecz minimalizowania śladu węglowego produktów i działalności spółki. Nissan wprowadził na rynek pierwszy na świecie samochód elektryczny dla każdego – model LEAF. Ten zeroemisyjny samochód sprzedał się do tej pory w 500 000 egzemplarzy. Nissan kontynuuje również pracę ze związkami branżowymi i władzami w celu rozwijania infrastruktury i podnoszenia świadomości publicznej dotyczącej korzyści związanych z użytkowaniem samochodów elektrycznych.

Nissan
Zapewnienie mniej szkodliwej emisji, stworzenie komfortowego środowiska we wnętrzu samochodu w celu ochrony zdrowia ludzi oraz zmniejszenie wpływu na ekosystem to założenia Zielonego Programu Nissana


Wraz z planowaną elektryfikacją wszystkich nowych modeli na kluczowych rynkach (Japonia, Chiny, Stany Zjednoczone i Europa) do początku lat 30., Nissan zakłada, że będzie jednym z liderów kontynuujących starania na rzecz upowszechniania technologii samochodów elektrycznych. (ww)