Elektromobilna ofensywa Arval GO ELECTRIC
Usługa Try & Love It to wynajem pojazdu elektrycznego na próbę w ramach wynajmu średnioterminowego (MTR) w Arval
02.07.2021

Elektromobilna ofensywa Arval GO ELECTRIC

Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu długoterminowego i zrównoważonej mobilności, przełamuje bariery hamujące rozwój elektromobilności w Polsce. Firma zaproponowała dotychczasowym i nowym klientom pakiet Arval GO ELECTRIC, czyli zupełnie nowe na polskim rynku rozwiązania, m.in. wynajem auta elektrycznego wraz z ładowarką i jej instalacją, kartę GreenWay ułatwiającą ładowanie na trasie i opcję korzystania z wakacyjnego pojazdu spalinowego, gdy na co dzień poruszamy się autem na prąd.


Aby przekonać niezdecydowanych klientów do codziennych podróży autem elektrycznym, Arval daje także możliwość testowego wynajmu takiego samochodu w usłudze Try & Love It nawet do 3 miesięcy. W niedalekiej przyszłości klienci firmy będą też mogli obniżyć wysokość comiesięcznej raty dzięki dopłatom z programu „Mój Elektryk” zapowiadanego przez NFOŚiGW.

Zainteresowanie samochodami elektrycznymi w firmach stale rośnie, czego dowodem jest coroczny Barometr Flotowy Arval Mobility Observatory. Tegoroczna edycja pokazała, że już w co trzeciej polskiej flocie znajduje się co najmniej jedno auto ze zelektryfikowanym napędem, a w ciągu trzech lat wynik ten może wzrosnąć do nawet 70%.

Wciąż jednak istnieją w Polsce bariery dla rozwoju elektromobilności, które w ocenie części klientów wykluczają transformację energetyczną flot. Arval Service Lease Polska jako lider rynku wynajmu długoterminowego i zrównoważonej mobilności postanowił jako pierwsza firma w Polsce stworzyć pakiet rozwiązań, które pozwolą pokonać dużą część problemów związanych z wdrożeniem aut elektrycznych w firmach..

Staramy się maksymalnie ułatwiać firmom i ich pracownikom przejście na ekologiczne napędy, ponieważ wiemy, że taka transformacja flot rodzi wiele pytań i obaw. Dlatego zaoferowaliśmy szereg zupełnie nowych na polskim rynku rozwiązań, które likwidują część barier wymienianych najczęściej przez naszych klientów – potencjalne problemy z codziennym używaniem samochodu – wyjaśnia Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Doświadczenie elektromobilności

Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, tylko 18% polskich kierowców miało okazję choć raz jeździć samochodem elektrycznym. Brak doświadczeń związanych z takimi pojazdami to, zdaniem ekspertów Arval, jeden z powodów, dlaczego wielu użytkowników obawia się zmiany auta na zeroemisyjne. W odpowiedzi spółka z Grupy BNP Paribas wprowadza nową usługę próbnego wynajmu auta elektrycznego przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Uważamy, że e-samochody mówią same za siebie, wystarczy krótka jazda, by naprawdę je pokochać. Jako pierwsi w Polsce wprowadzamy więc usługę testowania pojazdu elektrycznego przez okres 1-3 miesięcy. Jesteśmy przekonani, że każdy kto spróbuje, nie będzie chciał już wysiąść ze swojego eko-auta – wyjaśnia Bartłomiej Kwapisz, Head of Marketing & Innovations w Arval Service Lease Polska.

Nowa usługa Try & Love It to wynajem pojazdu elektrycznego na próbę w ramach wynajmu średnioterminowego (MTR) w Arval. Użytkownik przez okres od 1 do 3 miesięcy sprawdza, jak podróżuje się takim autem, jak się je ładuje oraz czy spełnia ono oczekiwania – chodzi o to by na własnej skórze doświadczyć elektromobilności. Firmy, które chciałyby zaoferować możliwość testowania auta elektrycznego większej grupie kierowców, mogą rozwinąć usługę o dodatkową opcję carsharingu.

Cena wynajmu wybranego przez klienta modelu samochodu elektrycznego na miesiąc zaczyna się od 1599 zł netto. Po zakończeniu umowy na okres próbny, użytkownik podejmuje decyzję o zwrocie samochodu lub zamówieniu nowego elektrycznego pojazdu według własnych preferencji. Do czasu odbioru wymarzonego elektryka klient będzie mógł nadal korzystać z auta testowego. (oprac. ww)