Dilerzy marki Kia będą produkować … prąd
Każdy salon marki Kia zostanie wyposażony w instalację z paneli fotowoltaicznych o mocy 50 kW
18.05.2021

Dilerzy marki Kia będą produkować … prąd

Rocznie o 2,2 tony mniej dwutlenku węgla trafi do atmosfery dzięki zainstalowaniu w niemal wszystkich salona marki Kia Polska instalacji fotowoltaicznych. W tym celu nawiązano współpracę z firmą ML System, która wyposaży dilerstwa m.in. w Carport, czyli w wiatę parkingową z fotowoltaicznym zadaszeniem. Powierzchnia modułów fotowoltaicznych, które zostaną zamontowane przy salonach tej marki wyniesie w sumie ponad 7 tys. m kw.

Każdy salon marki Kia zostanie wyposażony w instalację z paneli fotowoltaicznych o mocy 50 kW. W zależności od konstrukcji i powierzchni stacji dilerskiej, część obiektów będzie miała zamontowane panele fotowoltaiczne na dachu, a część na ziemi. Przy każdym salonie samochodowym marki Kia stanie również nowoczesny Carport z panelami fotowoltaicznymi o mocy 5 kW, czyli zadaszona wiata na dwa samochody. Dzięki temu cała flota zelektryfikowanych samochodów, które należą do dilerów będzie zasilana energią ze źródeł odnawialnych.

KIA
Montaż instalacji już trwa. Do końca wakacji niemal cała sieć salonów samochodowych Kia będzie produkować własną „zieloną” energię elektryczną. U dilerów, którzy obecnie odświeżają lub budują nowe obiekty, montaż odbędzie się po zakończeniu inwestycji


Na stronie Kia Polska zostanie zainstalowany system SCADA, który w czasie rzeczywistym będzie informował o tym, ile dany diler wyprodukował prądu i w jakim czasie. Dla klientów znajdzie się tam ciekawa informacja na temat tego, ile kilometrów można by przejechać samochodami elektrycznymi i hybrydowymi typu plug-in w danym dniu, miesiącu czy w ciągu roku na prądzie wyprodukowanym przez panele fotowoltaiczne zamontowane przy salonach samochodowych marki Kia.

KIA
Gama samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in marki Kia szybko będzie się powiększać


Do 2027 roku do dwóch modeli elektrycznych, które w ofercie marki są od dawna (e-Soul i e-Niro), dołączy aż 11 nowych. Pierwszy z nich – EV6 – już można zamawiać. Sportowym crossoverem EV6 Kia po raz kolejny rzuca wyzwanie konkurentom. EV6 GT dysponuje mocą 585 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 s. EV6 wyróżnia się nie tylko pod względem osiągów, konstrukcji układu napędowego i zastosowanych technologii, ale również designem, przestronnością wnętrza i bardzo bogatym wyposażeniem. Wiele rozwiązań zastosowanych w EV6 nigdy wcześniej nie znalazło się w żadnym modelu marki Kia. Nowy sportowy, elektryczny crossover jest wizytówką przemian, które zachodzą w koreańskiej firmie. Już teraz Kia oferuje również cztery modele hybrydowe typu plug-in (Ceed kombi, XCeed, Niro i Sorento). Wkrótce dołączą do nich kolejne. (ms)