ABB oferuje najszybszą ładowarkę świata
ABB działa na rynku e-mobilności od 2010 roku i do tej pory sprzedała ponad 460 000 stacji ładowania pojazdów elektrycznych na ponad 88 rynkach
02.10.2021

ABB oferuje najszybszą ładowarkę świata

ABB uruchomiła najszybszą na świecie stację ładowania pojazdów elektrycznych. Urządzenie Terra 360 umożliwia jednoczesne ładowanie czterech samochodów. Aby uzyskać zasięg do 100 kilometrów wystarczą zaledwie 3 minuty ładowania.


Nowa stacja ma budowę modułową. Dzięki dynamicznemu rozdziałowi energii można ładować do czterech pojazdów jednocześnie, bez konieczności czekania przez kierowcę, aż osoba z przodu zakończy ładowanie. Można po prostu użyć jednego z pozostałych kabli ładujących. Nowa stacja ładująca ma maksymalną moc 360 kW i może w pełni naładować dowolny samochód elektryczny zaprojektowany z myślą o wysokich pojemnościach ładowania w maksymalnie 15 minut. Spełnia tym samym potrzeby dużej liczby użytkowników pojazdów elektrycznych, niezależnie od tego, czy potrzebują szybkiego ładowania, czy chcą naładować akumulator podczas zakupów.

Stacje ładowania Terra 360 mogą być instalowane nie tylko na stacjach benzynowych, sklepach i punktach sprzedaży dla prywatnych kierowców samochodów elektrycznych, ale także na terenie firmy do ładowania samochodów elektrycznych, dostawczych i ciężarowych.

Innowacyjny system oświetlenia na bieżąco informuje użytkownika podczas procesu ładowania i pokazuje stan naładowania akumulatora oraz czas pozostały do zakończenia optymalnego procesu ładowania. Najszybsza ładowarka elektryczna na świecie jest również dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich i ma ergonomiczny system zarządzania kablami, który pomaga kierowcom szybko i bez większego wysiłku podłączyć pojazd. (ww)