30 000 samochodów marki Kia we flocie Ubera
Do 2026 roku Kia planuje wzmocnić gamę samochodów elektrycznych na świecie poprzez wprowadzenie 11 nowych modeli typu BEV
15.06.2021

30 000 samochodów marki Kia we flocie Ubera

Kia Europe i Uber ogłosiły rozpoczęcie współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności, która przyspieszy wdrażanie w Europie zaawansowanych samochodów elektrycznych o zerowej emisji.


W ramach specjalnej oferty do floty Ubera trafią w pełni elektryczne modele Kia e-Niro oraz e-Soul. Zaawansowane technologicznie samochody Kia typu BEV będą oferowane kierowcom Ubera na nie mniej niż 20 europejskich rynkach m.in. w Polsce.

Kia i Uber, w ramach szerokiego zakresu współpracy, opracują też wspólne kampanie marketingowe i edukacyjne, które będą promować samochody elektryczne wśród kierowców Ubera. Kia będzie oferować jazdy próbne, aby kierowcy osobiście mogli zapoznać się z elektrycznymi modelami. Uber przewiduje zapotrzebowanie na nawet 130 000 samochodów elektrycznych, które będą jeździć po ulicach największych miast Europy – w tym Londynu, Paryża i Amsterdamu.

Rozwój marki Kia koncentruje się obecnie na popularyzacji samochodów typu BEV, które są kluczowym elementem transformacji firmy. Szczegółowo opisuje ją „Plan S”. Do 2026 roku Kia planuje wzmocnić gamę samochodów elektrycznych na świecie poprzez wprowadzenie 11 nowych modeli typu BEV. Siedem z nich będzie opracowanych na zaawansowanej platformie E-GMP. Wśród nich znajdą się hatchbacki, SUV-y i samochody wielofunkcyjne, które będą należeć do różnych segmentów. Wszystkie będą mieć duży zasięg i obsługiwać szybkie ładowanie. (oprac. ww)