Kamera Nextbase zarejestruje wszystko wokół pojazdu i w nim
Model 622GW posiada funkcję Emergency SOS, która aktywowana jest w przypadku poważnego zdarzenia drogowego
05.11.2021

Kamera Nextbase zarejestruje wszystko wokół pojazdu i w nim

Jest w stanie rejestrować obraz w rozdzielczości 4K, posiada system Emergency SOS, jak również what3words – oto zalety kamery samochodowej 622GW, flagowego modelu w ofercie brytyjskiej marki premium Nextbase.


Zaawansowany układ optyczny oraz oprogramowanie wideorejestratora Nextbase 622GW sprawia, że jest on w stanie rejestrować obraz w wysokiej jakości. Użytkownik może wybrać ją w zakresie: 4K (przy 30 fps) 1440p (przy 60 fps) 1080p (przy 120 fps). Ta kamera samochodowa, którą wyposażono w 3-calowy wyświetlacz umożliwia wygodne przeglądanie zarejestrowanych treści, również w trybie Super Slow Motion. Wyposażony w filtr polaryzacyjny, 6-warstwowy obiektyw modelu Nextbase 622GW zapewnia szerokim kąt widzenia – 140°. Wartość ta pozwala efektywnie rejestrować obraz bez nagrywania słupków bocznych przedniej szyby.

Nextbase

W ofercie Nextbase znajdują się również użyteczne moduły. Podłącza się je za pośrednictwem złącza mini HDMI do wideorejestratora. Dzięki kamerze widoku kabiny (Cabin View) kierowca może rejestrować lub obserwować wnętrze pojazdu, co jest niezwykle wygodne np. podczas poróżowania z małymi dziećmi. Dostępne są też moduły, które przekazują obraz bezpośrednio za pojazdem – montowana do wideorejestratora kamera Rear View lub instalowana na tylnej szybie Rear Window View.

Nextbase 622GW wyposażono w wiele funkcji wspomagających rejestrowanie treści. Zalicza się do nich cyfrowa stabilizacja obrazu, która eliminuje zakłócenia wynikające z nierówności drogi. Kamerze tej niestraszne są również zróżnicowane warunki pogodowe – dzięki zaawansowanym algorytmom Nextbase 622GW optymalizuje sposób nagrywania, aby materiał był zawsze czytelny. W tym zakresie ważnym rozwiązaniem jest usprawniony tryb nocny, który zapewnia najbardziej inteligentne, adaptacyjne rejestrowanie obrazu po zmroku.

Nextbase

Ten topowy model wyposażono w moduł łączności Bluetooth. Ułatwia on komunikacje ze smartfonem czy komputerem, aby łatwo przeglądać, edytować i publikować filmy. Rejestrowane pliki mogę być też bezpłatnie i bezpiecznie przechowywane online, za pośrednictwem MyNextbase Cloud.

Model wyposażono w inteligentny tryb parkingowy, który chroni samochód podczas nieobecności właściciela. Korzystając ze swojego precyzyjnie dostrojonego czujnika przeciążeń (G-Force), wideorejestrator automatycznie rozpocznie nagrywanie, jeśli ktoś uderzy w pojazd, aby zarejestrować jego dane. W tym zakresie pomocne są również opisane moduły dodatkowych kamer, które pozwalają zwiększyć zakres obrazu.

Nextbase

Model 622GW posiada funkcję Emergency SOS, która aktywowana jest w przypadku poważnego zdarzenia drogowego. Opiera się na 23 protokołach, które określają jak poważne było zdarzenie, które doprowadziło do wypadku. W przypadku braku reakcji kierowcy w ciągu 60 sekund, system wysyła pakiet danych do centrum operacyjnego, które następnie próbuje zadzwonić do kierowcy. W przypadku, gdy próba połączenia będzie nieudana, służby ratunkowe zostaną wysłane na miejsce zdarzenia.

Nextbase

W modelu 622GW funkcja Emergency SOS została jeszcze bardziej usprawniona za sprawą technologii what3words. Pozwala ona określić lokalizację użytkownika z dokładnością do 3 metrów, aby służby ratunkowe zostały wyposażone w jak najbardziej dokładne współrzędne.
Wideorejestrator Nextbase 622GW dostępny jest w cenie katalogowej 1199 zł. (ms)