Mobilność miejska – poważne wyzwanie
Mobilność miejska to nie lada wyzwanie (Foto: Pixabay)

Mobilność miejska – poważne wyzwanie

Unia Europejska wraca do prac nad polityką mobilności miejskiej - tym razem w ramach konsultacji publicznych, które zaczęły się 1 lipca i trwać będą do 23 września tego roku.
Ich celem jest uzyskanie informacji o tym w jaki sposób obszary miejskie mogą zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych pochodzących z transportu, a także jak poprawić jakość życia w miastach poprzez zwiększenie mobilności.


Ograniczona przepustowość powodująca powstawanie tzw. korków, hałas, który jest przyczyną wielu chorób, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zły stan dróg, a także podejmowana od dawna kwestia zanieczyszczenia powietrza, to główne obszary dyskusji.

Mobilność miejska to nie lada wyzwanie. Wiele miast podejmuje próby, wspierając transport publiczny poprzez chociażby zwiększoną dostępność i niski koszt podróżowania, a także aktywność mobilną prowadzącą do zmniejszenia szkodliwych substancji powstających na skutek spalania paliw kopalnianych. Głównymi zainteresowanym tego projektu są mieszkańcy miast, a także administracje krajowe i samorządowe.

Żeby wziąć udział w konsultacjach należy wypełnić kwestionariusz znajdujący się na stronie Komisji Europejskiej lub skontaktować się poprzez adres-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..