Volvo Trucks - doskonalenie przez szkolenie
Program akcji „Profesjonalni kierowcy” jest organizowany przez Volvo Trucks, której Phillips Europe jest jednym z głównych partnerów
22.05.2021

Volvo Trucks - doskonalenie przez szkolenie

Profesjonalizm potrzebny jest w każdym zawodzie. Szczególnie dotyczy to kierowców zawodowych. którzy na co dzień mają do czynienia z różnymi kłopotliwymi zdarzeniami
na drogach. Uniknięcie lub wyjście z sytuacji awaryjne jest jednym z podstawowych warunków dobrego wykonywania tego zawodu.

Dlatego z uznaniem należy przyjąć akcję „Profesjonalni kierowcy” podjętą przez Volvo Trucks Polska przy współpracy z firmą Phillips Europe, na terenie której w Chechle Pierwszym k. Łodzi instruktorzy Volvo Trucks Polska poprowadzili ostatnio pierwsze zajęcia m.in. z techniki poprawnego sprzęgania i dobrych praktyki związanych z bezpiecznym prowadzeniem ciężarówki oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego.

Inicjatywa „Profesjonalni kierowcy” organizowana przez Volvo Trucks, której Phillips Europe
jest jednym z głównych partnerów to największa akcja CSR dla branży transportowej w Polsce.
Jej celem jest popularyzowanie zawodu kierowcy, podnoszenie bezpieczeństwa na drogach
i wzrost świadomości społecznej na temat wagi usług transportowych.

Profesjonalni kierowcy Volvo Trucks
Akcja „Profesjonalni Kierowcy” to wspólna inicjatywa Volvo Trucks oraz partnerów m.in. Phillips Europe


Program akcji „Profesjonalni kierowcy” obejmuje serię bezpłatnych warsztatów teoretycznych prowadzonych przez ekspertów z różnych sektorów powiązanych z transportem (producentami ciężarówkę, naczep, opon itd.) oraz szkoleń praktycznych z bezpiecznego prowadzenia samochodu ciężarowego. Po ukończeniu zajęć uczestnicy otrzymują certyfikat „Profesjonalny kierowca”, potwierdzający ich przygotowanie do wykonywania zawodu.
Planowane jest przeszkolenie 1200 kierowców. (ms)