Opony Yokohamy w sportach motorowych w 2022 roku
Japoński producent Yokohama oferuje opony marki ADVAN przeznaczone na tory oraz marki GEOLANDAR dedykowane do off-roadu
13.05.2022

Opony Yokohamy w sportach motorowych w 2022 roku

Yokohama zwiększa swój udział w sportach motorowych, które traktuje jako kluczowy obszar dla rozwoju nowych technologii opon. W tym roku firma weźmie udział w wielu imprezach sportów motorowych organizowanych na całym świecie. Japoński producent uczestnicząc w wyścigach i rajdach motorowych, szczególnie tych, które zapewniają wyjątkowo surowe warunki testowe, doskonali rozwój opon wykorzystujących materiały odnawialne i nadające się do recyklingu.

Oto niektóre z głównych wydarzeń, które firma planuje wspierać dostarczając zespołom opony flagowej marki ADVAN przeznaczonej na tory wyścigowe oraz marki GEOLANDAR dedykowanej do off-roadu.

GT/Touring wyścigi samochodowe

Wyścigi SUPER GT rozgrywane są w dwóch klasach: GT500 i GT300. GT500 jest zdominowana przez zespoły fabryczne głównych producentów samochodów, natomiast GT300 jest bardziej zróżnicowana oraz indywidualna. Podczas gdy maszyny GT500 muszą spełniać określone wymagania, w klasie GT300 startują różne samochody.

Yokohama


W 2021 roku drużyny wspierane przez Yokohamę wzięły udział we wszystkich ośmiu wyścigach GT500, trzykrotnie zdobywając podium. W 2022 roku firma będzie wspierać dwie drużyny w klasie GT500 i 15 w klasie GT300 w ich wysiłkach o zwycięstwo.

Nürburgring

Japoński producent ogumienia weźmie udział w tegorocznym 50. 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring (ADAC TOTAL 24h-Rennen) oraz w 2022 Nürburgring Endurance Series (NLS). Firma będzie wspierać trzy samochody BMW M4 GT3 zgłoszone przez zespół BMW Walkenhorst Motorsport kontynuując tym samym umowę partnerską, która rozpoczęła się w 2021 r. Ścigając się na oponach wyścigowych ADVAN, Walkenhorst Motorsport został zwycięzcą w 44. edycji RCM DMV Grenzlandrennen, 6. rundzie NLS. Yokohama dostarczy zespołowi opony ADVAN A005 i ADVAN A006.

Yokohama

Off-Road

Yokohama będzie dostarczać opony marki GEOLANDAR do SUV-ów i pickupów zespołom rywalizującym w pustynnych wyścigach w Ameryce Północnej, takich jak Mint 400, na wyspach Oceanii oraz w wyścigach przełajowych w Azji i innych wyścigach terenowych dookoła świata.
W 2021 r. maszyny wyposażone w opony GEOLANDAR osiągnęły znakomite osiągi w kilku zawodach, w tym: dwa razy finisz w klasie 4800 w 2021 King Shocks Area BFE Beatdown w USA, pierwsze miejsce w klasie Pro UTV NA w 34th SCORE SAN FLIPE 250 w Meksyku i pierwsze miejsce w klasie Trick Truck w 2021 King Shocks Laughlin Desert Classic (część serii Best In The Desert odbywającej się w USA).

Yokohama

Hill Climb

Yokohama ponownie weźmie udział w Pikes Peak International Hill Climb w Kolorado w USA. W tym roku przypada setna edycja drugiego najstarszego wyścigu samochodowego w Ameryce. Producent wyposaży pojazdy EV biorące udział w klasie wystawienniczej w opony ADVAN z kauczuku butadienowego pochodzącego z biomasy, a także dostarczy opony do wielu zespołów startujących w innych klasach. Ponadto będzie kontynuować rolę dostawcy opony kontrolnej do Porsche Pikes Peak Trophy by Yokohama – podjazdu pod górę, na którym kierowcy pojazdów Porsche Cayman GT4 Clubsport będą ze sobą walczyć. (ww)