Wyprawa na kontynenty amerykańskie
Citroën Traction Avant
15.06.2021

Wyprawa na kontynenty amerykańskie

Citroën i stowarzyszenie L’Aventure Citroën są partnerami niezwykłej wyprawy podjętej przez dwuosobową ekipę kobiecą, która przemierza kontynenty amerykańskie od północy po południe za kierownicą samochodu Citroën Traction Avant.


Kobiecy duet wystartował pod koniec maja z muzeum Conservatoire Citroën. Zgodnie z założeniami projektu „ Citroën Terra America Adventure” uczestniczki wyprawy przejadą z Alaski do Ziemi Ognistej i spotkają się z przedstawicielami 21 rdzennych ludów tych rejonów świata.

Podróż odbywa się słynną Drogą Panamerykańską, która jest najdłuższą drogą świata. Dalekie wyprawy Citroëna z ubiegłego stulecia są ważną częścią historii motoryzacji i ludzkich przygód. Wymyślone i zainicjowane przez André Citroëna w latach 20. ekspedycje świadczą o znaczeniu samochodu jako środka odkrywania świata i łączenia ludzi.

Wyprawa Citroën Terra America Adventure ruszyła z muzeum Conservatoire Citroën, gdzie zgromadzono największą w skali świata kolekcję samochodów Citroëna. Wśród 280 eksponowanych samochodów znalazł się również model Traction Avant oraz pojazdy, które uczestniczyły w słynnych wyprawach. (oprac. ww)

Citroen
Uczestniczki wyprawy: Fanny Adam, inicjatorka projektu i kieruje wyprawą. Drugim pilotem wyprawy jest Gaëlle Paillart, odpowiedzialna za zdjęcia