Wybory Forda wszech czasów
Ford Frenzy, to świetny sposób na spędzenie kilku chwil z kultowymi modelami Forda
23.03.2021

Wybory Forda wszech czasów

Każdy sposób jest dobry, by zainteresować fanów marki. Na ciekawy pomysł wpadł Ford, organizując światowy konkurs "FordFrenzy" na najlepszy model w historii marki. Wystarczy wejść na stronę fordautoshows i oddać głos na swojego faworyta. W zestawieniu są 64 modele, kluczowe dla historii Forda. Liczy się każdy głos.

W zestawieniu uwzględniono najważniejsze, światowe modele Forda sięgając wstecz, aż do modelu T. Dominują te związane ze Stanami Zjednoczonymi, ale jest tam też reprezentacja europejskich Fordów. Konkurs polega na wstępnym zestawieniu w pary 64 modeli, które rywalizują o przejście do kolejnej rundy. Zwycięzcy trafiają na kolejnych przeciwników, a pula całkowita zmniejsza się o połowę.

Obecnie trwa już druga runda tego konkursu (1/16). Zestawienia niektórych par są bardzo ciekawe. Ford Mach-E rywalizuje z kultowym Bronco z 1966 roku. Mach-E w pierwszej rundzie pokonał model Capri z 1970 roku. Z kolei Ford GT40 MK I z 1965 roku – mierzy się z Rangerem z 1983 roku. Wcześniej pokonał Forda Deluxe z 1932 roku.

Forma tej rywalizacji nawiązuje do bardzo popularnego w Stanach Zjednoczonych turnieju koszykarskiego NCAA March Madness (rozgrywanego od 1939 roku). Tak samo, jak w NCAA March Madness, drabinka rywalizujących modeli Forda, została podzielona na cztery „konferencje” – Piquette, Rotunda, Rouge i Dagenham. Dagenham to londyńska fabryka Forda. Pozostałe trzy miejsca są związane z Detroit i jego okolicami - Ford Rotunda, kompleksem fabryk Ford River Rouge oraz fabryką Ford Piquette.

Ford Frenzy, to świetny sposób na spędzenie kilku chwil z kultowymi modelami Forda. Poza głosowaniem na stronie, swoimi typami można podzielić się na Twitterze, do wpisu dodając hashtag #FordFrenzy.

Odwiedzając stronę https://fordautoshows.com/fordfrenzy przy okazji konkursu, przypomnicie sobie wiele kluczowych dla światowej historii motoryzacji modeli marki Ford.
(oprac. ms)