Wszystkiego najlepszego Touaregu!
Na całym świecie od 2002 roku sprzedano ponad milion sztuk tego luksusowego SUV-a
23.05.2022

Wszystkiego najlepszego Touaregu!

Volkswagen świętuje 20-lecie Touarega modelem Touareg „EDITION 20”. Model ten w specjalnej edycji dołączy do rodziny SUV-ów premium od połowy czerwca 2022 r. i będzie oferować szczególnie bogatą gamę ekskluzywnego wyposażenia. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2002 roku na całym świecie sprzedano ponad milion egzemplarzy tego SUV-a.


20 lat temu Volkswagen wprowadził na rynek stylowego Touarega. Od tego czasu SUV klasy premium mocno ugruntował swoją pozycję na wielu rynkach. Do dnia dzisiejszego sprzedano ponad milion egzemplarzy – to imponująca liczba w segmencie C SUV-ów. Nowoczesne opcjonalne funkcje, takie jak Travel Assist i Innovision Cockpit z 15-calowym wyświetlaczem systemu informacyjno-rozrywkowego (standard w Touaregu „EDITION 20”) zapewniają jeszcze większy komfort i maksymalną łączność. Zaawansowane technologicznie innowacje w zakresie układów biegowych, takie jak opcjonalne zawieszenie pneumatyczne i kompensacja przechyłów, zwiększają dynamikę pojazdu i sprawiają, że Touareg jest znacznie łatwiejszy w prowadzeniu, niż mogłoby to sugerować jego rozmiary.

Volkswagen
Touareg „EDITION 20”

Cechami wyróżniającymi nową edycję specjalną są całkowicie nowy lakier w kolorze Meloe Blue oraz polerowane na wysoki połysk 20-calowe felgi Bogota, które są dostępne tylko dla modelu jubileuszowego. Wyrazisty wygląd zewnętrzny dopełniają przyciemnione boczne i tylne szyby, tylne światła LED z wiśniowym odcieniem oraz znaczek „EDITION 20” na słupku B. Nadkola i dyfuzor dodatkowo pokryto lakierem Black Glossy.

Touareg „EDYCJA 20“

 

Volkswagen
Touareg „EDITION 20”

Nowy Volkswagen Touareg „EDITION 20” jest oferowany z czterema wariantami napędu:

170 kW (231 KM) 3.0 V6 TDI z momentem obrotowym 500 Nm
210 kW (286 KM) 3.0 V6 TDI z momentem obrotowym 600 Nm
250 kW (340 KM) 3.0 V6 TSI z momentem obrotowym 450 Nm

Hybrydowy silnik V6 TSI typu plug-in o mocy systemowej 280 kW (381 KM) i momencie obrotowym 600 Nm.

Wszystkie cztery silniki przekazują moc do ośmiobiegowej skrzyni biegów z napędem na wszystkie koła. Umożliwia to holowanie przyczep hamowanych o masie do 3,5 tony. (ww)