Wszystkie modele Peugeot w pełni elektryczne do 2025 roku
W 2025 roku Peugeot będzie oferował w 100% zelektryfikowaną gamę pojazdów
18.03.2021

Wszystkie modele Peugeot w pełni elektryczne do 2025 roku

Peugeot wpisuje się w nowe trendy i podejmuje działania na rzecz pełnej elektryfikacji produkowanych samochodów. Francuski producent zapowiada, że w 2025 roku będzie oferował w 100% zelektryfikowaną gamę pojazdów. Możliwe to będzie dzięki małym, miejskim modelom, takim jak nowy Peugeot e-208 i e-2008. Przyjęte cele zrealizuje także szeroka gama samochodów użytkowych Peugeot z napędem w pełni elektrycznym, która będzie w stanie odpowiedzieć na wszelkie potrzeby transportowe i dostawcze.

Już teraz francuska marka, która wchodzi w skład koncernu Stellantis zapewnia klientom mobilność i swobodę poruszania się dzięki zróżnicowanej gamie zelektryfikowanych samochodów. Peugeot oferuje kompaktowe samochody, SUV-y, pojazdy dostawcze, rowery a nawet skutery... Strategia elektryfikacji marki Peugeot obejmuje wszystkie rodzaje pojazdów.

Zgodnie z przyjętą strategią „Power of choice” nowa generacja zelektryfikowanych samochodów Peugeot zapewnia klientom możliwość wyboru rodzaju napędu, który najlepiej odpowiada ich potrzebom i sposobowi użytkowania. Wybór napędu nie przesądza o możliwościach użytkowania samochodu. Zarówno jeśli chodzi o samochody osobowe obejmujące nowe Peugeot e-208, e-2008, 3008 Hybrid, 508 Hybrid, 508 SW Hybrid oraz nowego e-Riftera i e-Travellera, jak i dostawcze z gamą Peugeot e-Partnera, e-Experta i e-Boxera. Wersje zelektryfikowane oferują taką samą pojemność ładunkową i takie same systemy wspomagania prowadzenia jak wersje benzynowe czy wysokoprężne.

Podobnie jak modele osobowe Peugeot, zelektryfikowane wersje pojazdów dostawczych mają takie same parametry użytkowe i modularność jak wersje spalinowe. Oferują też takie same możliwości zabudowy dla potrzeb klientów biznesowych i umożliwiają wjazd do centrów miast beż żadnych ograniczeń. (ww)