VW - wszystkie modele ID stale bezprzewodowo aktualizowane
Aktualizacje Over-the-Air są opracowywane w ścisłej współpracy z CARIAD, producentem oprogramowania Grupy Volkswagen
21.09.2021

VW - wszystkie modele ID stale bezprzewodowo aktualizowane

Volkswagen wprowadza darmowe bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania dla swoich modeli ID.3, ID.4 i ID.4 GTX.


Owe modele będą otrzymywać regularne aktualizacje oprogramowania za pośrednictwem mobilnego transferu danych. Aktualizacje były wcześniej dostępne tylko jako część fazy testowej dla klientów, którzy zarejestrowali się za pomocą „ID. Klub Pierwszych Przeprowadzek”. Oprogramowanie 2,3” oferuje nowe funkcje i optymalizuje już istniejące. Niemiecka marka pozostaje jedynym producentem, który dostarcza na dużą skalę tę technologię swoim klientom.

VW ID4

Aktualizacje Over-the-Air

W przyszłości firma planuje przesyłać bezpłatne oprogramowanie co około dwanaście tygodni. Volkswagen dąży również do generowania zwiększonych przychodów w fazie użytkowania auta dzięki nowym modelom biznesowym – w zakresie usług i funkcji, które klient może teraz zamawiać zgodnie z potrzebami. Może to być na przykład wspomaganie podróży lub lepsza wydajność akumulatora na długą jazdę, a w perspektywie nawet zautomatyzowaną jazda.

Aktualizacje Over-the-Air są opracowywane w ścisłej współpracy z CARIAD, producentem oprogramowania Grupy Volkswagen. „Nowe aktualizacje to główna funkcjonalność cyfrowo wyposażonego samochodu. Szybko staną się normalne dla naszych klientów, jak i dla ich smartfonów” – mówi Thomas Ulbrich, członek zarządu ds. rozwoju yechnicznego.

VW ID4

Wpływ na bezpieczeństwo i komfort

Pasek na dole przedniej szyby dostarczy kierowcy informacji, które mogą zapewnić intuicyjne wsparcie dla energooszczędnej jazdy, a także podczas jazdy z automatycznym systemem kontroli odległości „Active Cruise Control” (ACC). Udoskonalono także przetwarzanie obrazu w kamerze wielofunkcyjnej, dzięki czemu rozpoznaje ona motocykle i innych użytkowników dróg jeszcze szybciej. To samo dotyczy jazdy po zmroku. Dynamiczne sterowanie światłami drogowymi umożliwia precyzyjną regulację reflektorów. (ms)