VW FS członkiem PZWLP
Firmy członkowskie PZWLP dysponują obecnie w Polsce łączną flotą 202 tys. pojazdów w wynajmie długoterminowym oraz 13,7 tys. samochodów w wynajmie krótko- i średnioterminowym
08.02.2023

VW FS członkiem PZWLP

Volkswagen Financial Services(VFS), największa firma finansująca floty nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony w Polsce, dołącza do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP).


PZWLP to działająca od 2005 roku branżowa organizacja, która działa na rzecz rozwoju oraz profesjonalizacji rynku flotowego w Polsce. Członkostwo stanowi dla VW FS ważny krok w działalności firmy, ponieważ pozwoli jej dynamicznie uczestniczyć w życiu całej branży, silniej wsłuchiwać się w potrzeby klientów oraz mieć znaczący wpływ na kształtowanie najwyższych standardów oraz najlepszych praktyk dla rynku flotowego w Polsce.

- Z przyjemnością dołączamy do organizacji, która od przeszło 15 lat skutecznie tworzy oraz upowszechnia najwyższe standardy etyczne i biznesowe w zakresie wynajmu i leasingu samochodów w Polsce. Od kilku lat posiadamy niekwestionowany status lidera w leasingu nowych samochodów osobowych w Polsce z udziałem rynkowym na poziomie 20 proc. – mówi Mikołaj Woźniak, prezes Zarządu w Volkswagen Financial Services.

PZWLP reprezentuje obecnie ok. 85 proc. rynku wynajmu długoterminowego samochodów w naszym kraju. Firmy członkowskie PZWLP dysponują obecnie w Polsce łączną flotą ponad 206 tys. pojazdów w wynajmie długoterminowym oraz 12,7 tys. samochodów w wynajmie krótko- i średnioterminowym. (ms)