Volkswagen ID.4 zwycięzcą konkursu World Car of the Year 2021
Jurorzy konkursu szczególnie docenili przyjazność ID.4 dla środowiska
21.04.2021

Volkswagen ID.4 zwycięzcą konkursu World Car of the Year 2021

Samochód Volkswagena po raz piąty znalazł się na najwyższym stopniu podium w 17. już edycji konkursu World Car of the Year (Światowy samochód roku 2021). Jest nim pierwszy, elektryczny SUV Volkswagena ID.4, który pokonał silną konkurencję w międzynarodowym konkursie World Car Awards.

Skonstruowane na modułowej platformie MEB auto uzyskało najwięcej głosów
od międzynarodowego jury, które składa się z 93 dziennikarzy motoryzacyjnych z 24 krajów. Jurorzy wybierają najbardziej innowacyjne modele dostępne na świecie. Samochody, które kwalifikują się do konkursu World Car of the Year muszą być produkowane w co najmniej 10.000 egzemplarzy rocznie i oferowane na co najmniej dwóch kontynentach.

Jurorzy konkursu szczególnie docenili przyjazność ID.4 dla środowiska, która objawia się brakiem lemisji CO2, a także innowacyjne rozwiązania zastosowane w tym modelu. Na przykład, dostępny jako opcja, innowacyjny wyświetlacz Head-Up z rozszerzoną rzeczywistością wyświetla ważne dla kierowcy informacje jako trójwymiarowy obraz, który znajduje się w odległości od trzech do dziesięciu metrów przed autem. Oznacza to, że wyświetlacz doskonale integruje się z rzeczywistym otoczeniem samochodu. Gdy włączony jest aktywny tempomat (ACC) lub opcjonalny system Travel Assist, auto znajdujące się przed ID.4 zostaje podświetlone na wyświetlaczu Head-Up i samochód automatycznie utrzymuje od niego określony dystans.

ID.4 wyznacza również standardy w zakresie cyfryzacji

Samochód bezprzewodowo może otrzymywać nie tylko regularne aktualizacje oprogramowania, ale również nowe funkcje. Volkswagen jest pierwszym producentem w segmencie aut popularnych, który od lata tego roku będzie oferować taką możliwość. Dzięki temu samochód ma zawsze najnowsze oprogramowanie. Ta funkcja jest ważnym krokiem w kierunku tworzenia nowych modeli biznesowych.
W tym roku Volkswagen planuje dostarczyć na świecie około 150.000 egzemplarzy ID.4.
E-ofensywa jest głównym elementem strategii ACCELERATE. Co roku Volkswagen planuje wprowadzać na rynek co najmniej jeden nowy model elektryczny.

Z powodu pandemii covid-19 ceremonia wręczenia nagród World Car Awards była transmitowana przez internet. Ponownie można ją obejrzeć na kanale YouTube.com/worldcartv.

A oto modele Volkswagena, które zdobyły tytuł World Car of the Year:
2009 – Golf
2010 - Polo
2011 - Up!
2013 - Golf
i 2021: ID.4. (oprac. ms)