Toyota utrzymuje pozycję lidera
Miejska Toyota zajmuje pierwsze miejsce w segmencie zarówno w listopadzie i pierwszych dwudziestu dniach grudnia, jak i od początku roku. Obecnie Yaris odpowiada za ponad ¼ sprzedaży samochodów segmentu B w kraju
22.12.2020

Toyota utrzymuje pozycję lidera

Japoński koncern zakończył kolejny miesiąc na pierwszym miejscu pod względem rejestracji samochodów osobowych. Wyniki z pierwszych 20 dni grudnia również wskazują na to, że Toyota jest coraz bliżej pozycji lidera polskiego rynku w 2020 roku.


Do sukcesu marki przyczyniła się szeroka gama hybryd czwartej generacji oraz bogata oferta nowych modeli zbudowanych w innowacyjnej architekturze TNGA.

W pierwszych 20 dniach grudnia najpopularniejszym samochodem w kraju była Corolla. Model ten w tym roku wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce, a obecnie w rozliczeniu od początku roku jest drugi. Model ten zadebiutował w Polsce w ubiegłym roku i jest dostępny jako sedan, hatchback i TS Kombi. Gama napędów obejmuje aż dwa układy hybrydowe – oparty na silniku 1.8 o łącznej mocy 122 KM oraz z silnikiem 2.0 Hybrid Dynamic Drive o mocy 184 KM. Napęd hybrydowy dominuje w sprzedaży Toyoty C-HR i RAV4.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także SUV-y Toyoty. RAV4 zajął pierwsze miejsce w segmencie średniej wielkości SUV-ów zarówno w listopadzie, jak i w pierwszych 20 dniach grudnia. W przypadku kompaktowego crossovera Toyota C-HR napęd hybrydowy zdecydowanie dominuje w gamie modelu – wybiera go aż 88% klientów. Mają oni do wyboru układ o mocy 122 KM z silnikiem 1.8 oraz 184-konny napęd z silnikiem 2.0. Dynamiczny design crossovera Toyoty podkreślają najbogatsze wersje Selection i Selection Orange z dwukolorowym nadwoziem. (JB)