Toyota AYGO X prologue – auto o pikantnej stylistyce
Projekt AYGO X prologue
18.03.2021

Toyota AYGO X prologue – auto o pikantnej stylistyce

Toyota AYGO to popularne małe, miejskie autko o odważnej, wyróżniającej się stylistyce. Teraz europejskie studio projektowe Toyoty ED2 podjęło się nowego wyzwania, by z myślą o klientach segmentu A stworzyć auto o jeszcze bardziej pikantnej stylistyce. To zapowiedź nadchodzącej rewolucji w klasie małych aut.


Toyota odgrywa czołową rolę w segmencie A w Europie. Koncern uważa klasę małych samochodów za ważny i potrzebny segment na tym rynku, dlatego aby wzmocnić swoje zaangażowanie w jego przyszłość, powierzyła projektantom studia ED2 realizację nowej wizji. Ich zadaniem było, by na nowo spojrzeli na segment A i wyobrazili sobie, czym małe samochody mogą się stać dla europejskich kierowców, by odpowiedzieć na ich potrzeby i preferencje.

Ikona stylu na nowym poziomie

Pełen życia charakter AYGO oraz przyjemne prowadzenie przyciągnęły do Toyoty wielu europejskich nabywców, w szczególności osoby zainteresowane nowoczesnym stylem. Model ten zawsze wyprzedza konkurencję i wyznacza kierunki rozwoju swojego segmentu. Klienci Toyoty oczekują czegoś szczególnego, co pozwoli im wyrazić siebie i zademonstrować własny styl. Projektanci ED2 postanowili stworzyć samochód specjalnie dla takich osób, za punkt wyjścia biorąc dorobek modelu AYGO jako ikony stylu w segmencie A.

Toyota
AYGO X prologue ma własny styl

Samochód, który się wyróżnia

AYGO zawsze kojarzyło się z wolnością i swobodą poruszania się. AYGO X prologue dodaje do tego połączenia więcej zadziorności i ducha zabawy. Model otrzymał większy prześwit i większe koła oraz wyższą pozycję za kierownicą, dzięki której kierowca zyskuje lepszą widoczność. Zarówno z przodu i z tyłu, jak i z profilu, AYGO X prologue wygląda świeżo i nowocześnie. Śmiałą stylistykę podkreśla dwukolorowa kompozycja lakierowania nadwozia. Nowa, opadająca ku tyłowi linia dachu wzmacnia wrażenie dynamiki, sprawiając, że samochód wygląda bardziej sportowo. Z przodu zaawansowane technologicznie światła otaczają maskę, tworząc kształt przypominający skrzydła. Duży grill, światła przeciwmgielne i osłona podwozia zostały uformowane w motyw sześciokąta.
Tylna część AYGO X prologue została zaprojektowana w taki sposób, aby uwzględnić jego praktyczne walory. W osłonę tylnej części podwozia wbudowano mocowanie na bagażnik rowerowy. W lusterku bocznym zamontowano sportową kamerę, aby można było uchwycić najciekawsze chwile z każdej wyprawy. Zintegrowany bagażnik dachowy, który tworzy spójną kompozycję z sześciokątnymi tylnymi światłami, również podkreśla rekreacyjny charakter auta.

W kolorze...przypraw

Dobór kolorystyki ma ogromny wpływ na stylistykę AYGO X prologue. Aby podkreślić jego wyrazisty charakter, Toyota sięgnęła po kolory naturalnych przypraw, takich jak chilli, imbir, wasabi i czarny pieprz, z których najbardziej pikantne jest chilli. Stylistyka dwukolorowego nadwozia została podkreślona metalicznymi płatkami o niebieskim odcieniu. W efekcie powstał wyjątkowy lśniący kolor Sparkling Chilli Red.

Toyota
Z przodu zaawansowane technologicznie światła otaczają maskę, tworząc kształt przypominający skrzydła

Projekt AYGO X prologue tworzy nową wizję segmentu A, jeszcze bardziej śmiałą i pikantną niż do tej pory. Na rynek trafi w 2022 roku. (opr. ms)